Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Temelli İşkence

Başkent’in hızla gelişen beldelerinden biri haline gelmişken 29 Mart seçimlerinden önce çıkan belediye yasasıyla 50 kilometre uzağındaki Sincan’a bağlanan Temelli kan ağlıyor. Temelli’nin en büyük mahallesi İstiklal Mahallesi Muhtarı Selahattin Talay beldenin kapatılmasının ardından hizmet alma konusunda büyük sıkıntılar çektiklerini belirterek,

Hürriyet Gazetesi
2 Temelli İşkence

Başkent’in hızla gelişen beldelerinden biri haline gelmişken 29 Mart seçimlerinden önce çıkan belediye yasasıyla 50 kilometre uzağındaki Sincan’a bağlanan Temelli kan ağlıyor. Temelli’nin en büyük mahallesi İstiklal Mahallesi Muhtarı Selahattin Talay beldenin kapatılmasının ardından hizmet alma konusunda büyük sıkıntılar çektiklerini belirterek, "Hizmet gitti, personel yok. Hepsini geçtik bağlandığımız Sincan’a gidecek bir otobüs bile yok" dedi.

Sincan Belediyesi’nden de yeterli desteği alamadıklarını belirten Talay ve kapanan beldenin sakinleri sıkıntılarını şöyle anlattılar:

"Temelli’nin Sincan’a bağlanmasının akıl karı olmadığını konu gündeme geldiğinde defalarca söylemiştik. Beklediğimiz oldu. Yatırımlar durdu, büyüme durdu, hizmet durdu, kısaca Temelli terk edildi. Temelli’yi Sincan’a bağladılar yalnızca Temelli’nin adını sildiler, hizmet göremedik. Bir çivi bile çakılmadı. Köy olsa muhtarlık binamız falan olurdu o da yok. Bahçelievler 7. Cadde’de referandum yapıldı, bize neden Sincan’a bağlanma konusunda referandum yapmadılar bilemiyoruz.

Sincan’a otobüs bile yok

Temelli Gölü temizlenmiyor, okullarımız unutuldu. Bağlandığımız Sincan’a gidecek direkt bir otobüs yok. Aracınız yoksa buradan otobüse biniyorsunuz, Ümitköy Köprüsü’nde inip yaniden otobüse bitip Sincan’a gidebiliyorsunuz. 1-1.5 saat yollarda geçiyor. Sabah saatlerinde adliyede işi olan ya da hastaneye gitmesi gereken vatandaş nasıl gidecek? Sıkıntılarımız saymakla bitmez. Bizi kilometrelerce uzakta Sincan’a bağlayanlardan tek isteğimiz gelsinler bizlerle bir hafta yaşasınlar ve yaşadığımız sıkıntıya şahit olsunlar. Biz Temelli’yi geri istiyoruz."

Yollar kapanacak

Hisarlıkaya Mahallesi Muhtarı Ekrem Karaköse de sıkıntıların belediyenin kapanmasıyla birlikte çekilmez bir hale geldiğini belirterek, "Kanalizasyonumuz yok, atık su parası ödüyoruz. Çankaya’daki vatandaşla aynı su parasını ödiyoruz. Ama ne hikmetse hizmet buraya gelmiyor. Belediye Başkanını daha göremedik. Kış iyice geldiğinde göreceksiniz Doğu’daki köyler gibi yollarımız kapanacak" dedi.

Temelli gölü etrafındaki temizliği yapan firmada çalışan bir vatandaş da paralarını alamadıklarını belirterek, "Biz belediye kapandıktan sona beş ay çalıştık. Göl o zaman temizdi. Ama 11 kişi biz paramızı alamadık. Hakettiklerimizi alamadığımız için işi bıraktık. Göldeki yaşam bitmek üzere" iddiasında bulundu.

Sincan yollarında perişan oluyorlar

Temelli Belediyesi’nde çalışan işçi ve memurların Sincan Belediyesi’nde gidiş dönüş esnasında yaşadığı sıkıntıları bölge sakinleri şöyle anlattı:

"Temelli’den sabah 07.00’da çıkan memur ve işçiler 08.00’da orada oluyorlar. Bir saat sonra buraya geri dönüyorlar. Sonra saat 16.00’da yeniden Sincan’a evrak götürüp geri Temelli’ye dönüyorlar. Günde rutin olarak iki kez gidip geliyorlar. Bunun dışında da işler çıkıyor yani mesainin çoğu yolda geçiyor. Bunun yanında binlerce TL yakıt parası da boşa gidiyor. Ayrıca Sincan’daki işçi memurdan da az paraya çalışıyorlar. Bu şartlarda çalışmanın kime ne faydası olcak?"

http://www.yapi.com.tr/haberler/temelli-iskence_73472.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • ÖNCELİKLE SİYASİ İRADE KAZANDI..AMA BÖYLE DE SİYASET OLMAZ Kİ..TEMELLİYİ SİNCANA MAHALLE OLARAK BAĞLAYACAKLARINA KARS'A, MUŞ'A, HAKKARİ'YE BAĞLASALAR DAHA MANTIKLI OLURDU.. SADECE YAZIKLAR OLSUN DEMEKLE YETİNİYORUM.. ER YA DA GEÇ GERÇEKLERDEN KAÇAMAYACAĞIZ.. RANT ELDE ETMEK İSTEYENLER DE BOL BOL ETSİN.AHİRETTE O RANTLAR İŞE YARAR UMARIM:) YANITLA
  • hisarlıkayada 4 gündür sular yok ayıp ayıp millet ölüyo hangi devirdeyiz başkanım duy sular gelmezse cocuklar okula gidemicekler duy duy YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!