Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Temiz Alaçatı İçin El Ele Verin

Çeşme Alaçatı’da temizlik seferberliği başlatıldı. Alaçatı Turizm Derneği’nce düzenlenen kampanya kapsamında, mahalle aralarında istasyonlar oluşturulup biriktirilen çöpler kiralanan araçla gözde tatil merkezinin dışına çıkarılacak.

Hürriyet Gazetesi
3 Temiz Alaçatı İçin El Ele Verin

Çeşme Alaçatı’da temizlik seferberliği başlatıldı. Alaçatı Turizm Derneği’nce düzenlenen kampanya kapsamında, mahalle aralarında istasyonlar oluşturulup biriktirilen çöpler kiralanan araçla gözde tatil merkezinin dışına çıkarılacak. Herkesi "Temiz Alaçatı" sloganıyla düzenlenen kampanyaya davet eden Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Zeynep Öziş, "Çabalar Alaçatı için. Yaz aylarında kalabalıklardan, sezon harici aylarda rüzgar ve sokak hayvanlarından kaynaklanan çöp sorunu için düzenli olarak bu tür etkinlikleri sürdüreceğiz. Bir amacımız da çevre bilincini yerleştirmek" dedi ve şöyle konuştu:

"İnsanlar bizi gördükçe, 'demek ki bu toplanılanlar ortalıkta olmaması gereken pislikler' diye düşünsünler, istiyoruz. Bir sigara izmaritinin bile çevreyi kirlettiğini vurgulayacağız. Biz bu temizliği Yeni Mecidiye Mahallesi’nde yıllardır çocuklarla birlikte yapıyoruz. Bu bilinci yaygınlaştırmak istedik ve ilk kampanyamızı bayram öncesine denk getirdik. Bayramda gelecek misafirlerimiz tertemiz bir Alaçatı bulacaklar. Her şeyi belediyeden beklememek lazım. Tüm Alaçatıllıları ve burada yaşamayı seçmiş dışarıdan gelen hemşehrilerimizi bu etkinliklere katılmaya davet ediyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/temiz-alacati-icin-el-ele-verin_65033.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • arkadaşlara katılıyorum YANITLA
  • Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç uyuyor, temizlik kim başkan kim.. Umarım utanır da yakında istifa eder. YANITLA
  • Alaçatı halkını hem kandırmayın hem de kullanmayın.. yazdan yaza gelen insanlardan elde edilen geliri çok küçük bir zümre paylaşıyor ve siz, beyfendiler daha fazla kazansın ve çalıştırdıkları Alaçatılılara daha az para ödesin diye; onları, sanki çok büyük bir ideaya hizmet ediyormuş gibi.. boşverin bu işleri.. verin parasını özel çöpçüler tutun, temizletin sokakları veya belediye başkanına söyleyin daha fazla işçi çalıştırsın "güzel Alaçatımız" için...... YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!