Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Temiz Bir Dünya için 10 Ay Pedal Çevirecek

''Temiz Çevre ve Bisiklet Bir Oyuncak Değil, En Kolay Ulaşım Aracı'' sloganıyla 1 Şubatta İstanbul'dan bisikletle yola çıkan Bulgar endüstri ürünleri tasarımcısı Vyacheslav Stoyanov, Antalya'nın Finike ilçesine ulaştı. Stoyanov, Türkiye'den sonra Suriye, Lübnan, Ürdün, Mısır, Libya, Fas, Cezayir, İspanya, Fransa, İtalya, Hırvatistan ve Bulgaristan

yapi.com.tr
Temiz Bir Dünya için 10 Ay Pedal Çevirecek

''Temiz Çevre ve Bisiklet Bir Oyuncak Değil, En Kolay Ulaşım Aracı'' sloganıyla 1 Şubatta İstanbul'dan bisikletle yola çıkan Bulgar endüstri ürünleri tasarımcısı Vyacheslav Stoyanov, Antalya'nın Finike ilçesine ulaştı.

Bisikletiyle yaklaşık 2 bin 300 kilometre yol kat ederek Finike'ye ulaşan 36 yaşındaki Vyacheslav Stoyanov, Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu'nu makamında ziyaret etti.

Türkiye'de dolaşacağı kent ve ilçelerden sonra Suriye, Lübnan, Ürdün, Mısır, Libya, Fas, Cezayir, İspanya, Fransa, İtalya, Hırvatistan ve Bulgaristan güzergahında toplam 23 bin kilometre yol kat edeceğini belirten Stoyanov, ''Bir insan, hayatı boyunca ortalama 20 bin plastik malzeme ve içecek pedi kullanıyor. Dünya nüfusu düşünüldüğünde, ortaya çok önemli miktarda atık çıkıyor. Bu atıkların, Teksas'ın iki katı büyüklüğünde bir buzdağı oluşturabileceğini söyleyebiliriz'' dedi.

Bisiklet turunun 10 ay süreceğini anlatan Vyacheslav Stoyanov, şunları söyledi:

''Güzergahım üzerindeki belediye başkanlarını ziyaret ederek, insanlarla konuşarak, doğada en az 500 yılda yok olabilen plastik atıkların geri dönüşümünün yapılabileceğini vurguluyorum. Plastik malzemeler, 100 ile bin kez arasında geri dönüşüm işlemine tabi tutulabiliyor. Duyarlı davranışlar sergilersek, dolaşımdaki plastik malzeme miktarını azaltabiliriz.'' (AA)

http://www.yapi.com.tr/haberler/temiz-bir-dunya-icin-10-ay-pedal-cevirecek-_76942.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!