Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Temmuz Ayında Konut Fiyatları En Çok Adana'da Arttı, Bursa'da Geriledi

Reidin.com Emlakendeksi'nin temmuz ayı raporuna göre, konut fiyatlarının en çok arttığı il Adana oldu. Adana'da metrekare satış fiyatı 597 liraya yükselirken, konutta en çok değer kaybı ise Bursa'da gerçekleşti

Radikal Gazetesi
Temmuz Ayında Konut Fiyatları En Çok Adana'da Arttı, Bursa'da Geriledi

STRONG>Reidin.com Emlakendeksi'nin temmuz ayı raporuna göre, konut fiyatlarının en çok arttığı il Adana oldu. Adana'da metrekare satış fiyatı 597 liraya yükselirken, konutta en çok değer kaybı ise Bursa'da gerçekleşti

Konut satış fiyatlarının geçen ay en çok arttığı il Adana, en çok düştüğü il ise Bursa olarak belirlendi. Garanti Bankası’nın desteğiyle ‘reidin.com’ tarafından hazırlanan ve Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’deki konut satış fiyatları ve kira değerlerinin analizini içeren ‘reidin.com Emlakendeks’in Temmuz 2010 raporu yayımlandı.

Raporda yer alan verilere göre, Adana, bir önceki ayla karşılaştırıldığında satılık konut fiyatlarındaki metrekare başına yüzde 0.51’lik değer artışıyla, temmuz ayında konut fiyatlarının en fazla yükseldiği il oldu. Adana’da metrekare satış fiyatı 594 liradan 597 liraya yükseldi.

Bir önceki aya göre konut satış fiyatlarında yüzde 0.44 oranında düşüş yaşanan Bursa ise konut fiyatlarının en çok değer kaybettiği il oldu. Bursa’da metrekare satış fiyatı 913 liradan 909 liraya indi. Ankara, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de konut satış fiyatları sırasıyla yüzde 0.12, yüzde 0.08, yüzde 0.09 ve yüzde 0.12 oranında artarken, Antalya’da yüzde 0.12 oranında azaldı.

Rapor, Temmuz 2010’da satılık konut fiyatları açısından bir önceki aya göre en çok değer artışı yaşanan ilçenin İstanbul Bayrampaşa (yüzde 2.24), en çok değer kaybı yaşanan ilçenin ise İstanbul Küçükçekmece (yüzde 1.53) olduğunu ortaya koydu.

Kirada da Adana birinci

Bir önceki aya göre Temmuz 2010’daki kira değerleri karşılaştırıldığında, metrekare kira değerinin 3.25 liradan 3.30 liraya çıktığı Adana, yüzde 1.54 oranındaki fiyat artışıyla kiraların en fazla yükseldiği şehir oldu.

İstanbul ise yüzde 0.30 oranındaki düşüşle, bir önceki aya göre kiraların en fazla değer kaybettiği il olarak belirlendi.

İstanbul’da metrekare kira değeri de 6.77 liradan 6.75 liraya indi. Rapora göre, kira değerleri Ankara’da yüzde 0.72, Bursa’da yüzde 0.89, İzmir’de yüzde 0.20 ve Kocaeli’de yüzde 0.23 oranında arttı. Antalya’da ise yüzde 0.26 oranında azaldı.

Rapor ayrıca, temmuz ayında bir önceki aya göre konut kira değerleri açısından en çok değer artışı yaşanan ilçenin Ankara Altındağ (yüzde 2.18), en çok değer kaybeden ilçenin ise İstanbul Şile (yüzde 1.61) olduğunu ortaya çıkardı. (aa)

 

ETİKETLER: gayrimenkul
http://www.yapi.com.tr/haberler/temmuz-ayinda-konut-fiyatlari-en-cok-adanada-artti-bursada-geriledi-_81963.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!