Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Temmuzun Zam Şampiyonu Konut

İstanbul'da temmuz ayında perakende fiyatları yüzde 1.84 azalırken, konut harcamalarının binde 5.9'la en çok artan harcama kalemi olduğu bildirildi.

Milliyet Gazetesistanbul'da temmuz ayında perakende fiyatları yüzde 1.84 azalırken, konut harcamalarının binde 5.9'la en çok artan harcama kalemi olduğu bildirildi.

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) endeksine göre İstanbul'da temmuz ayında perakende fiyatlar yüzde 1.84 azalırken, toptan fiyatlar yüzde 1.12 oranında arttı. Toptan fiyatlarda görülen yüzde 1.12 oranındaki artış, temmuz ayları itibariyle son beş yılda kaydedilen en yüksek aylık enflasyon oldu.

İTO rakamlarına göre, temmuzda perakende fiyatlarda giyim harcamalarında yüzde 19, gıda harcamalarında binde 4, ulaştırma ve haberleşme harcamalarında ise binde 5 oranında azalma görüldü. Temmuz ayında artış gösteren harcama grupları ise binde 5.9 ile konut harcamaları, binde 6 ile sağlık ve kişisel bakım harcamaları ve binde 2.1 ile kültür eğitim ve eğlence harcamaları oldu. Yıllık ortalama artışlar ise perakende fiyatlarda yüzde 10.28, toptan fiyatlarda yüzde 9.37 olarak gerçekleşti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/temmuzun-zam-sampiyonu-konut_55636.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!