Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

İstanbul Kanyon Projesi'nin...

Tepe, Alışveriş Merkezi Atağında

Tepe Grubu CEO’su Kantur, Tepe Grubu olarak krizden olumsuz yönde etkilenmeden geçtiklerini, önümüzdeki dönemde de yurtdışına açılarak genişlemeye

NTV-MSNBCb>Tepe Grubu CEO’su Kantur, Tepe Grubu olarak krizden olumsuz yönde etkilenmeden geçtiklerini, önümüzdeki dönemde de yurtdışına açılarak genişlemeye devam edeceklerini açıkladı.
Kantur, yaptığı açıklamada Tepe Home ve alışveriş merkezlerini yurtdışına taşıyacaklarını, enerji ve mobilya sektöründeki yatırımlarını arttıracaklarını belirtti. Tepe Grubu önümüzdeki dönemde İstanbul, Ankara ve İzmir’de üç alışveriş merkezi daha açacak.
Tepe Grubu CEO’su ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Ali Kantur, Tepe Home ve alışveriş merkezlerini yurtdışına da taşıma çalışmalarına başladıklarını bildirdi. Mobilya ve enerji sektöründeki yatırımları artıracaklarına işaret eden Kantur, ayrıca İzmir, Ankara ve İstanbul’da üç alışveriş merkezi daha kurma hazırlığı içinde olduklarını belirtti.
Tepe Grubu olarak, onbeşin üzerinde işkolunda faaliyet gösterdiklerini belirten Kantur, kriz döneminde de büyümeye devam ettiklerini söyledi.
Kantur, kriz döneminde pazar daralmasına karşılık, mobilyada Tepe’nin pazar payının yüzde 20-30 arasında arttığını, Tepe Home’un açılmasıyla da satışlarını dolar bazında arttırdıklarını ifade etti.
Yakın gelecekte, mobilya ve enerji sektöründe yatırım yapacaklarını vurgulayan Kantur, 60 megavatlık bir santral daha kuracaklarını söyledi.
İzmir, İstanbul ve Ankara’da birer alışveriş merkezi daha açacaklarını, ayrıca en önemli hedeflerinden birinin Tepe Home’u ve alışveriş merkezlerini yurtdışına taşımak olduğunu belirten Kantur, konuyla ilgili çalışmalara başladıklarını kaydetti.

EKONOMİK KRİZİN ARDINDAN
Ekonomik krizden, Tepe Grubu olarak çok şey öğrendiklerini ifade eden Ali Kantur, bunlardan birinin Türkiye’ye yabancı gözüyle bakabilmek olduğunu söyledi.
Olası krizlerin etkisini azaltmak için firmalara tavsiyelerde de bulunan Ali Kantur, firmaların kendi yönetim sistemlerinde genel giderleri azaltıcı ve yönetimde kademeleri azaltıcı şekilde hareket etmeleri gerektiğine inandığını bildirdi.
Türkiye’deki en ufak bir belirsizliğin, sektörlerde durgunluğa yol açtığını anlatan Kantur, sektörlerin canlanması için halkta huzur olması ve belirsizliklerin bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tepe-alisveris-merkezi-ataginda_1921.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!