Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Termal İlçeye 45 Milyon Dolarlık Turizm Yatırımı

Dünyanın en şifalı termal suyuna sahip Haymana’ya beş yıldızlı otel ve devre mülkler olmak üzere toplam 45 milyon dolarlık turizm yatırımı için start verildi. Polatlılı işadamı Coşkun Türkyaman, 26 dönümlük alan üzerine kurmayı planladıkları kartal görünümlü otel ve devre mülklerle birlikte, bir de modern bir huzur evi yapacaklarını açıkladı.

Hürriyet ANKARADünyanın en şifalı termal suyuna sahip Haymana’ya beş yıldızlı otel ve devre mülkler olmak üzere toplam 45 milyon dolarlık turizm yatırımı için start verildi. Polatlılı işadamı Coşkun Türkyaman, 26 dönümlük alan üzerine kurmayı planladıkları kartal görünümlü otel ve devre mülklerle birlikte, bir de modern bir huzur evi yapacaklarını açıkladı.

Yatırımın yapılacağı alanda Haymana Belediye Başkanı Bünyamin Adacı ile bir araya gelen Türkyaman, beş ortakla birlikte yapacakları yatırımın 2009 yılında başlayacağını ve üç yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi. Türkyaman, yaklaşık iki yıldır fizibilite çalışması yaptıkları turizm yatırımının tamamlanmasıyla Haymana’nın termal turizminde Türkiye’nin önde gelen ilçesi olacağını söyledi. Başkan Adacı ile birlikte yatırımın yapılacağı arazinin sahibi olan Ankara Valiliği’nde, Vali Kemal Önal ile görüştüklerini ve proje hakkında brifing verdiklerini söyleyen işadamı Türkyaman, "Valimiz Kemal Önal, yapacağımız yatırım konusunda bize büyük destek verdi. Arazinin satın alma yoluyla şirketimiz olan Altın Kartal Turizm Kompleksi’ne devredilerek, çalışmalara hemen başlayacağız. Şirketimiz böylece Haymana’ya bugüne kadar yapılmış en büyük yatırımı gerçekleştirmiş olacak" dedi.

Adacı ilçenin sahip olduğu termal turizminin gelişmesi için belediye olarak katkı sunmaya hazır olduklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/termal-ilceye-45-milyon-dolarlik-turizm-yatirimi_64691.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!