Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Termik Santrala Hayır

Amasra’nın Tarlaağzı köyüne Hattat Holding ve HEMA Endüstri AŞ şirketi tarafından kurulmak istenen termik santralı protesto etmek için kent meydanında düzenlenen mitinge Amasra Belediye Başkanı Emin Timkur, Bartın Çevre Birlikteliği üyesi Şevki Bayraktar, Amasra Turizm Derneği Başkanı Hasan Cengiz ve yurttaşlar katıldı.

Cumhuriyet Gazetesi
Termik Santrala Hayır

Bartın’ın Amasra ilçesi Tarlaağzı köyüne kurulmak istenen termik santral yüzlerce yurttaş ve Amasralı sivil toplum kuruluşlarının katıldığı mitingle protesto edildi.

Amasra’nın Tarlaağzı köyüne Hattat Holding ve HEMA Endüstri AŞ şirketi tarafından kurulmak istenen termik santralı protesto etmek için kent meydanında düzenlenen mitinge Amasra Belediye Başkanı Emin Timkur, Bartın Çevre Birlikteliği üyesi Şevki Bayraktar, Amasra Turizm Derneği Başkanı Hasan Cengiz ve yurttaşlar katıldı. Şirketin bölgeye termik santral kurmak için 10 yıldır mücadele verdiğini belirten Bartın Çevre Birlikteliği üyesi Şevki Bayraktar, “Bartın ve Amasra halkı olarak turizm kenti olan Amasra’ya termik santral kurulmasını istemiyoruz. Bu konuda uzun zamandır halklı mücadelemiz devam etmektedir. HEMA Endüstri AŞ Amasra bölgesine termik santral kurmak için, değil kömür çıkarmak için gelmiştir. İnsan sağlığını ve çevre kirliliği yaratacak olan termik santral Amasra’da turizmi de öldürücektir” dedi.

Mitinge katılan yurttaşlar ise “Bartın’ı seviyoruz, termik santral istemiyoruz” sloganları attı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/termik-santrala-hayir_76012.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!