Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Termikel Solo ve Ankastre Ürünleri ile IFA’daydı

Elektronik sektörünün dev markalarının buluştuğu en kapsamlı fuar olan IFA, bu sene içeriğini geliştirerek, elektronik markalarının yanı sıra global platformda faaliyet gösteren beyaz eşya üreticilerini de çatısı altına aldı. 29 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Almanya Berlin’de gerçekleştirilen fuarda, Termikel’in de aralarında bulunduğu

yapi.com.tr
1 Termikel Solo ve Ankastre Ürünleri ile IFA’daydı

Elektronik sektörünün dev markalarının buluştuğu en kapsamlı fuar olan IFA, bu sene içeriğini geliştirerek elektronik markalarının yanısıra global platformda faaliyet gösteren beyaz eşya üreticilerini de çatısı altına aldı. 29 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Almanya Berlin’de gerçekleştirilen fuarda, Termikel’in de aralarında bulunduğu birbirinden önemli beyaz eşya markaları yeni ürünlerini tanıttı.

Bu sene ilk kez mutfak cihazlarının da yer aldığı IFA 2008 Fuarı’nda önemli Türk markaları da yerlerini aldı. Faaliyete geçirdiği yeni beyaz eşya fabrikasının verdiği ivmeyle, çeşitlilik ve teknoloji olarak daha da hızlı ilerleyen Termikel de IFA Fuarı’nda geliştirdiği solo ve ankastre fırın, ankastre ocak, ankastre buzdolabı, bulaşık makinesi ve davlumbazlarını sergiledi. Büyüyen ürün gamının yanı sıra beyaz eşya sektöründe Türkiye’nin ilk 3 ihracatçısından biri olduğunun bir kez daha altını çizdiğini belirten Termikel yetkilileri, 2008 içerisinde faaliyete geçen yeni üretim tesisleri ile var olan ihracat pazarlarını artıracaklarını ifade etti.

58 yıllık bir Türk markası olan Termikel’in hayata geçirdiği yeni tesisleri ile ilgili olarak İhracat Müdürü Murat Dizioğlu, 60 bin m2 açık alan üzerine inşa edilen 45 bin m2’lik ileri teknoloji ile donatılmış üretim tesislerinin Türkiye’nin en büyük ilk 5 fırın fabrikası içerisinde yer aldığını belirtti. Yıllık 1 milyon 500 bin ankastre ve solo fırın üretim kapasitesine sahip olduklarını belirten Dizioğlu; 2009 yılı içerisinde Avrupa piyasalarının durgunlaşacağını öngördüklerini, bu koşullar içerisinde çevre dostu ürünleri daha ekonomik üretme kabiliyeti olan firmaların öne çıkacağını aktardı.

IFA Fuarı’nı beyaz eşya sektörü açısından da değerlendiren Murat Dizioğlu, ilerleyen yıllarda bu fuarın, sektörün önemli buluşma noktalarından biri olacağını öngördüklerini ifade etti. Avrupa’nın bu anlamda bir merkez olmaya devam edeceğini belirten Dizioğlu, Türkiye’nin de yakın zaman içerisinde dünya beyaz eşya sektörünün buluşma noktalarının başında geleceğinin altını çizdi. Büyük üretim tesislerinin yer aldığı Türkiye’nin; üreten ve satan bir ülke olarak ilerleyebilmesi için, tasarım ve Ar-Ge alanlarına ayrıca önem vermesi gerektiğini, sektörün şu an içerisinde bulunduğu dönem göz önünde tutulduğunda, ancak teknoloji ve estetik unsurlarla fark yaratılacağının mümkün olduğunu söyledi. Bu sebeple trendlerin giderek ekolojik ürünlere doğru kaydığına işaret eden Murat Dizioğlu, 2009 yılı içerisinde düşük ısı değerlerine sahip, cihaz emniyet sistemlerinin artırıldığı fırınların Termikel üretim bantlarında daha çok yer alacağını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/termikel-solo-ve-ankastre-urunleri-ile-ifadaydi_63757.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • 76 daire, 2 dükkan, 6 ad triplex villa mutfak aşamasında olup, projemize ankastre ürünler hakkında detaylı bilgi rica ederim. mudex_insaat@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!