Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tezcan Karakuş Candan'dan 8 Mart Açıklaması

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Karakuş Candan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin aydınlığı, mücadelenin kararlılığı ile 8 Mart’ta ve daima mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

yapi.com.tr
Tezcan Karakuş Candan'dan 8 Mart Açıklaması

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Karakuş Candan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yayınladı:

"Dünyanın her yanında, 21. yüzyılın 21. yılında otoriter yönetimlere, kadın cinayetlerine, şiddete karşı direnişin ortasında büyüyen bir kadın hareketi ile karşılıyoruz 8 Martı. Bu coğrafyada kadın olmak isyana durmaktır. Cumhuriyet değerlerini savunmak, toprakla buluşan her soğuk bedende barış için, kardeşlik için insanlık için isyan olmaktır.

Kadınlar, Atatürk Orman Çiftliği’nde, Saraçoğlu Mahallesi’nde, Munzur’da, Gezi’de, Kaz Dağları’nda, Cerattepe’de, Sur’da, Soma’da memleketin her karış toprağında yaşanan drama, yaşam alanlarımızı yok etmeye yeltenenlere karşı en önde karanlığı parçalayan ses oldular.

Arjantin’de, Meksika’da, Fransa’da, İran’da, Şili’de, Türkiye’de, Polonya’da, Macaristan’da, Slovakya’da, Sudan’da yani dünyanın her yerinde, pusulasını şaşırmış olanlara karşı, kadınlar mücadelenin kutup yıldızı oldular.

Bir devrim yaparak yönetiminde %72 kadın temsiliyeti ile hakikati, yaparak gösteren Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyelerini, İstanbul Sözleşmesine sahip çıkanları, her alanda “ortak yollarımız olmasa da ortak geleceğimiz olabilir” umudu ile mücadele içerisinde olan kadın yol arkadaşlarımı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde yürek dolusu direnişle selamlıyorum. Cumhuriyetin aydınlığı, mücadelenin kararlılığı ile 8 Martta ve daima mücadeleye devam edeceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/tezcan-karakus-candandan-8-mart-aciklamasi_184451.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!