Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TGÜB’ün Yeni Başkanı F. Fethi Hinginar

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Genel Kurulu 01 Nisan 2010 tarihinde Ankara’da yapıldı. Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı’na 2 yıl süreyle Türk Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi F. Fethi Hinginar seçildi. Levent Akgerman başkan vekilliğine getirilirken, diğer yönetim kurulu üyeleri ise A. Şükrü Kahyaoğlu (sayman), Selim

yapi.com.tr
1 TGÜB’ün Yeni Başkanı F. Fethi Hinginar

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Genel Kurulu 01 Nisan 2010 tarihinde Ankara’da yapıldı. Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı’na 2 yıl süreyle Türk Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi F. Fethi Hinginar seçildi. Levent Akgerman başkan vekilliğine getirilirken, diğer yönetim kurulu üyeleri ise A. Şükrü Kahyaoğlu (sayman), Selim Demiren (yazman) ve İ. Sırrı Güvenç oldu.

Kuruluş amacı ülke sınırları içinde Türk standartlarına uygun olarak buharla sertleştirilmiş donatılı ve/veya donatısız gazbeton yapı malzeme ve elemanları üretmek, sanayi ve ticaret odalarına kayıtlı kuruluşların ortak sorunlarına çözüm aramak ve mesleki ilerleme ve dayanışmayı sağlamak suretiyle teknik ve ekonomik gelişmeleri ulusal çıkarlar doğrultusunda yönlendirmek olan TGÜB, 1990 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

Ülkemizde çağdaş, güvenli ve sağlıklı yapılaşmaya ve yaşama katkıda bulunabilmek için çalışmalar yürüten TGÜB, kısa adı EAACA olan Avrupa Gazbeton Üreticileri Birliği’ne de üye. Avrupa’da Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 17 ülkenin Gazbeton Üreticileri’ni temsil eden bir Birlik durumunda olan EAACA, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Komisyonu'yla yakın ilişkiler sürdürüyor. Sağladığı yüksek ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu, ekolojik yapılaşma imkanı ve yangın güvenliği nedeniyle özellikle Avrupa’da yaygın biçimde kullanılan gazbeton ürünleri, EAACA üyesi ülkelerde halen 100’ü aşkın tesiste yıllık 20 milyon m³ üretiliyor. Bu miktar malzeme ile yılda 400 bin konut inşa ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tgubun-yeni-baskani-f-fethi-hinginar_78946.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • yılların tecrubelisi olarak sizi başkan olarak seçen TGÜP'ün ne kadar doğru bir seçim yaptığını her kesim daha iyi görecek. Sizi kutluyorum. Ekip arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte sağlık ve başarılar diliyorum. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!