Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TK Elevator Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda Yerini Alıyor

TK Elevator, Türkiye’nin dördüncü büyük havalimanı olmak için gün sayan ve yılda 12 milyon yolcu hedefleyen Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda yeşil enerji sınıfındaki 40 üniteden fazla çevre dostu ürünleri ile hizmet verecek.

yapi.com.tr
TK Elevator Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda Yerini Alıyor

Dünyanın lider asansör ve yürüyen merdiven şirketlerinden biri olan TK Elevator, Türkiye’nin dördüncü büyük havalimanı olmaya hazırlanan ve Ekim ayında açılması planlanan Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda çevre dostu ve dijitalleşmiş çözümleri ile hem asansör ve yürüyen merdiven hem de servis ve bakım çözümleri ile yer alacak. Yolcularının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek niteliklere sahip ‘akıllı havalimanı’ olarak tasarlanan Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda TK Elevator, 29 asansör ve 12 yürüyen merdiven olmak üzere toplamda 41 adet üniteyle hizmet verecek.

Her adımda sürdürülebilirliğe odaklanma
Bölge ve ülke ekonomisine önemli değer yaratacak Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda ürünleriyle yer almaktan mutluluk ve gurur duyduklarını belirten TK Elevator Türkiye CEO’su Artuğ Özeren, “Şehirleri ve binaları daha akıllı ve yaşanılası yerler haline getirmeye katkıda bulunan bir şirket olarak attığımız her adımda sürdürülebilirliği gözetiyor ve bu kapsamda enerji tasarruflu ürünlerin kullanımına büyük önem veriyoruz. Çukurova Havalimanı projesine sağladığımız bütün ekipmanlarımızın yeşil enerji sınıfında, yani çevre dostu olması bu sebeple bizim için ayrıca önem taşıyor.” şeklinde konuştu.

TK Elevator, yılda 12 milyon yolcu hedefleyen Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda evolution ve synergy asansörlerinin sağladığı düşük kuyu dibi, düşük kuyu üstü ve esnek kabin ölçüleriyle maksimum kapasite sağlayarak alanların verimli kullanılmasına katkıda bulundu. Şirket ünitelerin servis ve bakımlarını da uzman ekipleriyle uzun yıllar boyunca kendisi yapacak.

TK Elevator’ ın havalimanında yer alacak olan ünitelerinin tümü uzaktan yönetim senaryolarına da uyumluluk gösteriyor. Şirketin ürünlerinin sahip olduğu gelişmiş kontrol sistemi sayesinde Çukurova Bölgesel Havalimanındaki tüm haberleşme, izleme ve alternatif senaryolara TCP/IP veya Scada kontrol sistemleri üzerinden ünitelerini entegre edecek. Bu da havalimanı kontrol sistemi üzerinden kesintisiz bir bilgi aktarımı ve izlenimi yapılmasını sağlayarak kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştıracak.

Proje tasarımından kuyu hazırlıklarına kadar profesyonel destek
TK Elevator, profesyonel ve deneyimli kadrosuyla, Çukurova Bölgesel Havalimanı projesinin en başından itibaren yakından takibi ile trafik hesaplarından proje dizaynlarına, yerleşimlerinden kuyu hazırlıklarına kadar projenin birçok noktasında en ince ayrıntıya kadar destek oldu. Verdiği bu teknik destek ile projenin uygun asansör ve yürüyen merdiven kuyu ölçüleriyle tasarlanmasını sağladı ve daha sonrasında oluşabilecek ihtimaller karşısında olası maliyetleri ortadan kaldırmak için yaptığı çalışmalarla müşterisine destek sundu. Mimari ve proje ekibinin asansör kapasitelerini ve ölçülerini belirlemesinde de destek sunarak asansör ve yürüyen merdiven işleri ile ilgili tüm sorunlara çözüm ortağı oldu.


*

TK Elevator Hakkında (önceki adıyla: thyssenkrupp Elevator) 

100'ü aşkın ülkede 50 binden fazla çalışanıyla müşterilerine hizmet sunan TK Elevator, 2020-2021 mali yılında satış hacmini 8 Milyar Euro'ya ulaştırmıştır. Tüm dünyada binden fazla lokasyonda geniş bir ağ sunarak müşterilere yakın olmayı garanti eden şirket, thyssenkrupp AG'den ayrıldığı 2020 yılından bu yana bağımsız bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugün dünyanın lider asansör firmaları arasında bulunan TK Elevator’ın en önemli faaliyet alanı, 24 bini aşkın servis teknisyeninin çalıştığı servis hizmetleridir. Şirketin ürün portföyünde konut ve ticari binalara yönelik hayata geçirdiği standart asansörler, yüksek gökdelenler için geliştirdiği son teknoloji ve özelleştirilmiş asansör çözümleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra yürüyen merdivenler, yürüyen yollar, havalimanı yolcu biniş köprüleri, merdiven asansörleri, ev asansör ve platformları da ürün gamı arasında yer almaktadır. Şirket, MAX gibi bulut tabanlı dijital servis çözümleriyle de kent mobilitesindeki sınırları neredeyse ortadan kaldırmaktadır. TKE - move beyond 

http://www.yapi.com.tr/haberler/tk-elevator-cukurova-bolgesel-havalimaninda-yerini-aliyor_190791.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!