Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TMMOB: Toplumcu Belediye İstiyoruz

TMMOB Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu, yerel seçimlerle "Özelleştirmeci belediyecilik anlayışı karşısında, toplumcu politikalara yönelik bir bekleyişin bulunduğu konusunda tüm partilere bir mesaj verildiğini" bildirdi. Şehir Plancıları Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, yerel seçimlerde "seçmenlerin onurlu bir duruş sergilediği, rantçı,

Hürriyet Gazetesi
1 TMMOB: Toplumcu Belediye İstiyoruz

TMMOB Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu, yerel seçimlerle "Özelleştirmeci belediyecilik anlayışı karşısında, toplumcu politikalara yönelik bir bekleyişin bulunduğu konusunda tüm partilere bir mesaj verildiğini" bildirdi.

Şehir Plancıları Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, yerel seçimlerde "seçmenlerin onurlu bir duruş sergilediği, rantçı, özel sektörcü, adillikten uzak kentsel politikalara onay ve destek vermediği" belirtildi.

Kentsel dönüşüm projelerinin uygulandığı alanlarda, iktidar partisinin önemli destek kaybına uğradığı savunulan açıklamada, kentleri "rantın oluşturulması ve bölüştürülmesinin mekanı olarak gören" anlayış karşısında, toplum bir kez daha kentlerin yaşam mekanları olduğunu hatırlattığı ifade edildi.

Seçmenin, plansız ve keyfi kentsel gelişme ve yatırım politikaları karşısında, bilime, akla ve planlama perspektifine dayanan bir yaklaşım beklediği kaydedilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Özelleştirmeci belediyecilik anlayışı karşısında, toplumcu politikalara yönelik bir bekleyişin bulunduğu konusunda tüm partilere bir mesaj verilmiştir. Belediye yönetimlerinde yaygınlaşan yolsuzluklarla iç içe geçmiş, kişisel ve belli bir zümrenin çıkarlarını öne çıkaran kaynak kullanımı ve bölüşümü karşısında, seçmenler adil, saydam ve ayrımcı olmayan bir yaklaşım beklentilerini ifade etmiştir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tmmob-toplumcu-belediye-istiyoruz_67907.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Her parti, her STK ve her ozel sektor kurulusu icin gecerli bu Turkiye'de. Kadrolasma ve hizipcilik bu ulkeyi bitiriyor. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!