Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TMMOB'dan Bugün Gazetesi'ne Yalanlama

Yazılı bir açıklama yapan TMMOB, dün (7 Mayıs) Bugün Gazetesi'nde 'Odalara da Reform Şart' başlığıyla yayımlanan ve yine gazetenin web sitesi bugun.com.tr'de 'Meslek Odalarında Denetimsiz Saltanat' başlığı ile yer alan haberi yalanladı.

yapi.com.tr
TMMOB'dan Bugün Gazetesi'ne Yalanlama

Yazılı bir açıklama yapan TMMOB, dün (7 Mayıs) Bugün Gazetesi'nde 'Odalara da Reform Şart' başlığıyla yayımlanan ve yine gazetenin web sitesi bugun.com.tr'de 'Meslek Odalarında Denetimsiz Saltanat' başlığı ile yer alan haberi yalanladı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı imzasıyla yapılan açıklamada, "Birliğimizi ve bağlı odalarımızı gerçek dışı mesnetsiz şekilde suçlayan ve yalanla dolu bir haber yayımlanmıştır" denilerek, benzer içerikli yayınların bugün de sürdüğüne dikkat çekildi.

Açıklamada, söz konusu haberler, "Birliğimizi ve bağlı odalarımızı işlevsizleştirmek, yeniden şekillendirmek ve yandaş meslek örgütü yapmak için yürütülen politikaların bir uygulamasıdır. Örgütümüzü teslim alma yolunda kullanılan 'maşa'ların çaresizlik içerisinde geldiği son noktadır" şeklinde değerlendirilerek, "Bergama‘daki altın arama ve çıkarma faaliyetleri nedeniyle davalık olduğumuz Koza Grubu'nun sahibi olduğu Bugün gazetesinde bu tür haberlerin yayınlanması bizim açımızdan çok da şaşırtıcı olmamıştır" ifadeleri kullanıldı. TMMOB ve Odaların, Bergama-Ovacık altın madeninin işletilmesine ilişkin ürettiği bilimsel raporlar, açmış olduğu davalar nedeniyle Bugün Gazetesi'nin de sahibi olan Koza Altın İşletmeleri Anonim Şirketi'nin rahatsız olduğunun savunulduğu açıklamada, yöre halkının direnişini kırmakla övünen grubun TMMOB‘yi de 'reform' yoluyla etkisiz bırakmak istediği ileri sürüldü.

Bugün gazetesinde ve internet sitesinde yazılanların aslında 'haber' adı altında TMMOB'a yapılan bir saldırı olduğunun belirtildiği açıklamada, "TMMOB bu ülkenin mühendis ve mimarlarının örgütüdür. Uluslararası sermaye ve işbirlikçi sermaye ortaklarının 'sermayelerine sermaye katmak için' ulusal kaynakları sınırsızca kullanmalarına aracı olmayacaktır" denildi.

Mehmet Soğancı'nın açıklamasının tamamı için tıklayınız

Bugün Gazetesi'nin 'Meslek odalarına büyük reform talebi' haberi için tıklayınız

ETİKETLER: firma kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tmmobdan-bugun-gazetesine-yalanlama_91741.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!