Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TMSF, Toprak Center'ı Satışa Çıkardı

TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, Toprak Grubu'nun fona olan borçlarının tasfiyesini teminen imzalanan 18 Aralık 2004 tarihli Ana Protokol ve 6 Şubat 2008 tarihli Ek Protokol edimlerinin, "borçlu grup tarafından yerine getirilmemesi nedeniyle, kamu alacağının tahsili amacıyla" gruba ait taşınmazların satışa sunulduğu bildirildi.

CNN Türk
TMSF, Toprak Center'ı Satışa Çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Toprak Center103 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkardı. TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, Toprak Grubu'nun fona olan borçlarının tasfiyesini teminen imzalanan 18 Aralık 2004 tarihli Ana Protokol ve 6 Şubat 2008 tarihli Ek Protokol edimlerinin, "borçlu grup tarafından yerine getirilmemesi nedeniyle, kamu alacağının tahsili amacıyla" gruba ait taşınmazların satışa sunulduğu bildirildi.

Bu çerçevede, İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Toprak Center olarak adlandırılan taşınmazın, açık artırma yoluyla satılacağı belirtildi.

Kamu alacağının tamamı "henüz" tahsil edilemediğinden, protokol teminatları arasında bulunan Toprak Center'ın, Beşiktaş ilçesi, Abbasağa mahallesi, 48 Pafta, 336 Ada, 14 ve 31 numaralı parsellerde kain taşınmazların, toplam 103 milyon lira muhammen bedel üzerinden 14 Temmuz 2009 tarihinde ihaleye çıkarılacağı, gayrimenkulün ikinci satışının, 21 Temmuz 2009 tarihinde gerçekleştirileceği kaydedildi.

Açıklamada, gruba ait taşınmazların satışa çıkarılacağının daha önce kamuoyuna duyurulduğu ve bu kapsamda Beykoz Paşabahçe mahallesindeki, Kuşadası'ndaki ve Aslanlı Köşk olarak adlandırılan İstinye mahallesindeki taşınmazların, icraen ihale yoluyla satıldığı hatırlatıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tmsf-toprak-centeri-satisa-cikardi_70052.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!