Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ 20 İlde Köy Şehirler Kurdu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), köy yaşantısını cazip kılmayı amaçlayan "Tarımköy Projesi" kapsamında 20 ilde yaklaşık 3 bin 500 tarım konut inşa etti. TOKİ, projeyle, kırsal kesimde altyapı sorunu çözülmüş modern yerleşim alanları oluşturuyor, şehirlere göçün nedenlerinden biri olan altyapı ve sosyal olanakları köylere taşıyarak, çarpık

Referans GazetesiToplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), köy yaşantısını cazip kılmayı amaçlayan "Tarımköy Projesi" kapsamında 20 ilde yaklaşık 3 bin 500 tarım konut inşa etti. TOKİ, projeyle, kırsal kesimde altyapı sorunu çözülmüş modern yerleşim alanları oluşturuyor, şehirlere göçün nedenlerinden biri olan altyapı ve sosyal olanakları köylere taşıyarak, çarpık kentleşmeyi engellemeyi hedefliyor.

"Tarımköy Projesi" ile ayrıca, köy mimarisinin geliştirilmesi, köylerin ve köylülerin yerinde iskanı ve sağlıklı, yaşanabilir konutlara ve düzenli gelire kavuşturulması, dağınık durumda bulunan yerleşim birimlerinin bir araya getirilmesi, üretimin teşvik edilmesi de amaçlanıyor.

İdare, projenin uygulaması sırasında kırsal bölgelerin arazi yapısını, köyün su kaynaklarını, çayır, mera ve orman alanlarını göz önüne alıyor, mevcut köy mimarisi ve dokusunun korunmasına özen gösteriyor. TOKİ'nin sürdürdüğü Tarımköy Projesi çerçevesinde bugüne kadar 20 ildeki 31 yerleşim yerinde, 3 bin 472 tarım konut inşa edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-20-ilde-koy-sehirler-kurdu_64007.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!