Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ, 261 Adet Arsayı Satışa Çıkardı

Tahmini bedelleri, 3 bin 568 lira ile 43 milyon 142 bin lira arasında değişen 26 ildeki 261 arsa, açık artırma yöntemiyle satılacak. İdare, satışlarda 6 aylık dönemler halinde üfe'ye göre vade farkı uygulayacak satışlarında kdv almayacak olan TOKİ, muhammen peşin bedeli 15 bin liranın altında olan arsaları ise peşin satacak.

yapi.com.tr / AA
TOKİ, 261 Adet Arsayı Satışa Çıkardı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 26 ildeki 261 adet arsayı, güncellenmiş fiyatlar ve yenilenen şartlarla satışa çıkarıyor. Tahmini bedelleri, 3 bin 568 lira ile 43 milyon 142 bin lira arasında değişen 261 arsa, noter huzurunda yapılan açık artırma yöntemiyle satılacak. Edinilen bilgiye göre, TOKİ, İstanbul-Tuzla, Mersin-Erdemli, Tekirdağ-Çorlu, Yalova, Eskişehir ve Antalya'da satışa sunduğu arsalara yüzde 12 peşinat ile 60 aya varan vadeler uygularken, diğer arsalar da cazip ödeme seçenekleriyle satılacak.

İdare, yatırımcıların aldıkları arsayı öderken zorlanmamaları için vadeli satışlarda banka faiz oranları yerine, 6 aylık dönemler halinde Üretici Fiyat Endeksine (ÜFE) göre vade farkı uygulayacak. Bütün arsa satışlarında KDV almayacak olan TOKİ, muhammen peşin bedeli 15 bin liranın altında olan arsaları ise peşin satacak.

26 Ekim Salı günü Eskidji Müzayedecilik Firmasının İstanbul merkez binasında yapılacak açık artırmaya katılmak isteyen yatırımcılar, TOKİ'nin Ankara Bilkent'te bulunan merkez binası ile Eskidji'nin İzmir Alsancak'ta bulunan Bölge Ortaklığından da teklif verebilecek.

Arsalar nasıl değerlendirilecek?

Satışa sunulan arsaların nasıl değerlendirileceği TOKİ tarafından yapılan çalışmalar ile bölgenin imar durumuna göre belirlendi. İhaleye katılan yatırımcılar, aldıkları arsayı imar durumuna göre, özel ilköğretim, özel orta öğretim, konut, ticaret tercihli konut, kentsel çalışma, park, rekreasyon, özel kreş, spor, kültürel, idari tesis, ağaçlandırılacak alan, alışveriş merkezi (AVM), toplu konut, özel sağlık, bölgesel ticaret, hal alanı ve kamyon garı olarak değerlendirebilecek.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-261-adet-arsayi-satisa-cikardi_83249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!