Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ, Ataköy Arazisinin Satış İhalesini Yarın Yapıyor

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Bakırköy'deki söz konusu arazinin daha önce ihalesi iptal edilen ve içinde Dünya Göz Hastanesi ile Galleria Alışveriş Merkezi'nin de yer aldığı arsayla bir ilgisinin bulunmadığını belirtirken, toplam inşaat alanı 249 bin 960 metre kare olarak belirlenen arazinin Atatürk Havalimanı'na 3 dakika mesafede olduğuna

Referans Gazetesi
TOKİ, Ataköy Arazisinin Satış İhalesini Yarın Yapıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 650 milyon YTL muhammen bedel ile satışa çıkarılan Ataköy-Bakırköy sahil şeridindeki 124 bin 980 metre karelik arazinin ihalesi, yarın yapılıyor. TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, açık artırma yöntemiyle saat 15.00'de TOKİ'nin Bilkent'te bulunan merkez binasında yapılacak ihaleye, yerli ve yabancı pek çok yatırımcının katılması bekleniyor. Açık artırma ihalesine katılabilmek için, TOKİ hesabına 200 bin YTL katılım teminatı yatırmak gerekiyor.

Ataköy Konakları ile Marmara Denizi arasında kalan 124 bin 980 metre kare büyüklüğündeki arsanın yarısı, 68 bin metre karelik bölümü, TOKİ'nin sözleşmeye koyacağı özel maddeyle yeşil alan olarak korunacak, park ve yeşil alan olarak düzenlenerek halkın kullanımına açılacak. Uzun bir sahil şeridine sahip arsanın bu bölümüne kapalı inşaat yapılamayacak.

Yarın yapılacak ihaleyi kazanacak yatırımcılar, bölgeye; otel, apart otel, gazino, marina, yat kulübü, alışveriş tesisleri, lokantalar, kongre tesisleri, akaryakıt satış üniteleri, sağlık kulübü, gösteri spor ve eğlence tesisleri kurabilecek.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Bakırköy'deki söz konusu arazinin daha önce ihalesi iptal edilen ve içinde Dünya Göz Hastanesi ile Galleria Alışveriş Merkezi'nin de yer aldığı arsayla bir ilgisinin bulunmadığını belirtirken, toplam inşaat alanı 249 bin 960 metre kare olarak belirlenen arazinin Atatürk Havalimanı'na 3 dakika mesafede olduğuna dikkati çekti.

Açıklamada, Bayraktar'ın, "Hukuki olarak hiçbir sorun bulunmayan, konum itibariyle İstanbul;un göz bebeği Bakırköy;de bulunan böylesine değerli bir arsayı alacak yatırımcının bu işten karlı çıkacağını düşünüyorum. Ayrıca, ihaleyi kazanan yatırımcıya yüzde 20 peşinat ve 24 ay da vade ile ödeme kolaylığı sunacağız" ifadesine de yer verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-atakoy-arazisinin-satis-ihalesini-yarin-yapiyor_63870.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!