Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ: ''Bala'da 135 Konut Teslim Edildi''

Ankara'nın Bala ilçesinde, 2007 yılında meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremde, evleri zarar gören depremzedeler için yapılan deprem evlerinin hak sahiplerine 4 yıldır teslim edilemediği iddialarına TOKİ'den açıklama geldi.

yapi.com.tr / AA
TOKİ: ''Bala'da 135 Konut Teslim Edildi''

Ankara'nın Bala ilçesinde, 2007 yılında meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremde, evleri zarar gören depremzedeler için yapılan deprem evlerinin hak sahiplerine 4 yıldır teslim edilemediği iddialarına TOKİ'den açıklama geldi. Afetzedelerin, konutların yer değişikliği ve sözleşmede olmayan mutfak dolabı gibi taleplerinin konut teslimlerini geciktirdiği belirtilen açıklamada, ''Kendi arsası üzerine konut yapılan ve hak sahipleri belli olan konutlardan 135 konut teslim tutanakları düzenlenerek teslim edilmiştir'' denildi.
    
726 Afet konutunun ihalesinin 7 Ağustos 2008 tarihinde yapılıp firmaya da yer tesliminin 10 Eylül 2008 tarihinde yapılarak işe başlanıldığı kaydedilen açıklamada şöyle denildi:
    
''Toplamda 2 ilçe, 35 köyde ayrı ayrı bölgelerde iş planlanmıştır. Ancak müstakil konut hak sahipleri Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına müracaat ederek, konut yapılacak alanlarda yer değişikliği yapılmasını talep etmişlerdir. Ayrıca Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden gelen hasar tespit ve taleplere esas olarak konut sayısı 737'ye çıkmıştır. Bu sebeplerden kaynaklı olarak çalışılamayan süreler için ilgili yükleniciye süre uzatımı verilmiştir. Ayrıca, afetzedelerin sözleşmede, olmayan mutfak dolabı talepleri değerlendirilmesi neticesinde de süre uzatımı hasıl olmuştur.''
    
Değişikliklere esas işin 1 Haziran 2011 tarihinde bitirilerek geçici kabul işlemlerine başlanıldığına vurgu yapılan TOKİ açıklamasında, konutların geçici kabulünün de onaylanmak üzere olduğu bildirildi. Açıklamada, ''Ayrıca kendi arsası üzerine konut yapılan ve hak sahipleri belli olan konutlardan 135 konut teslim tutanakları düzenlenerek teslim edilmiştir. Kura sonucu teslim edilecek konutların geçici kabul tutanağının onaylanmasına müteakip alınacak iskan belgelerinden sonra teslim işlemleri gerçekleştirilecektir'' ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-balada-135-konut-teslim-edildi_90009.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!