Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ, Fethiye'deki Romanlar için Toplu Konut Yapacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan dar gelirli Roman vatandaşlar için toplu konut yapacak. İlçeye heyet göndererek incelemelerde bulunan TOKİ'nin 3 ayrı bölgeye yaklaşık 200 dairelik toplu konut yapmayı planladığı bildirildi.

Zaman GazetesiToplu Konut İdaresi (TOKİ), Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan dar gelirli Roman vatandaşlar için toplu konut yapacak. İlçeye heyet göndererek incelemelerde bulunan TOKİ'nin 3 ayrı bölgeye yaklaşık 200 dairelik toplu konut yapmayı planladığı bildirildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Roman vatandaşlara toplu konut sözü vermesinin ardından Fethiye'de de çalışma başlatıldı. TOKİ, Roman vatandaşlar tarafından hazırlanan ve Muğla Milletvekili Yüksel Özden tarafından Ankara'ya taşınan toplu konut projesine onay verdi.

TOKİ Başkan Yardımcısı Ayşe Çalkan imzasını taşıyan rapora göre ilçedeki 3 ayrı hazine arazisine 48, 48 ve 96 adet olmak üzere toplam 192 adet konut yapılacağını duyuran TOKİ, Fethiye Belediyesi ve Kadastro Müdürlüğü'nden ihale sürecinin başlatılabilmesi için belirtilen alanlarda çalışma yapmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, TOKİ'nin Fethiye'ye toplu konut yapmayı düşünmesinin sevindirici olduğunu kaydetti. Başvurularına 1 ay gibi kısa bir sürede cevap verdiğini belirten Türkan, TOKİ heyetinin inceleme yapmak için Fethiye'ye geldiğini söyledi.

Konut yapılacak hazine arazilerinin Çamköy ve Deliktaş mahalleleri ile Debboy bölgesinde bulunduğunu ifade eden Mustafa Ali Türkan, "Fethiye'de yaşayan Selanikli Romanlar tarafından kurulan dernek toplu konut istemiyle bize başvuruda bulundu. Biz de başvuruları Ankara'ya ulaştırması için milletvekilimiz Yüksel Özden'e teslim ettik. Zarflarda 207 kişinin nüfus kayıt örnekleri, dilekçeleri ve ödeyebileceği taksit beyanları bulunuyordu. TOKİ bu başvuruları değerlendirmiş ve onay verdiğini bildirmiştir. TOKİ tarafından gönderilen yazıda 3 adet hazine arazisinde taslak vaziyet planı çalışması yapıldığı, bu kapsamda söz konusu araziler üzerinde çalışma yapılarak ihale sürecinin başlatılabilmesi için onaylı imar planları, onaylı halihazır haritaları, arazinin üzerindeki binaların yıkılması istenmiştir." diye konuştu.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-fethiyedeki-romanlar-icin-toplu-konut-yapacak_84801.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!