Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ, İhalelerle Para Basıyor

Toplu Konut İdaresi ve Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bugüne kadar hasılat paylaşımı tarzında yaptığı ihalelerden yaklaşık 1.5 katrilyon lira

NTV-MSNBCToplu Konut İdaresi ve Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bugüne kadar hasılat paylaşımı tarzında yaptığı ihalelerden yaklaşık 1.5 katrilyon lira gelir bekliyor.

TOKİ ve GYO, bu şekilde gerçekleştirdiği ihalelerden beklediği yaklaşık 1.5 katrilyon lirayla 25 bin konut üretmeyi hedefliyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) bugüne kadar hasılat paylaşımı tarzında yaptığı ihalelerden yaklaşık 1.5 katrilyon lira gelir bekliyor.
Edinilen bilgiye göre, İdare ve GYO, konut üretimi ve bunun için gerekli finansmanın sağlanması amacıyla oluşturduğu prestij ve kaynak
projeleri kapsamındaki hasılat paylaşımı (gelir paylaşımı) yöntemiyle, İstanbul, Ankara ve İzmir’de toplam 22 bin 109 konut ihale etti.
TOKİ, belirtilen illerde 379.5 milyon dolar getirili 9 bin 791 konut ihale ederken, GYO, yine aynı illerde 770 trilyon getirili 12 bin 318 konutun ihalesini gerçekleştirdi.
TOKİ ve GYO, bu şekilde gerçekleştirdiği ihalelerden beklediği yaklaşık 1.5 katrilyon lirayla 25 bin konut üretmeyi hedefliyor.

HALKALI’NIN YÜZDE 45-50’Sİ TAMAMLANDI
Hasılat paylaşımı tarzında İstanbul-Halkalı’da ihale edilen konutların ilk etabı yüzde 45-50 oranında tamamlanırken, yine bu etabın tamamının satışı gerçekleşti.
Bu şekilde konut üretimi için ciddi kaynak temin etmeyi amaçlayan TOKİ’nin, Muğla Fethiye ve Aydın Didim’de hasılat paylaşımı şeklinde ihale edilecek 1000 konutluk bir projesi bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-ihalelerle-para-basiyor_19849.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!