Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Konut Teslimatını Hızlandıracak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Başbakan Erdoğan'ın seçimden sonra kendisini arayarak, "konut teslimlerinin hızlandırılmasını" istediğini söyledi.

Milliyet Gazetesioplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, Başbakan Erdoğan'ın seçimden sonra kendisini arayarak, "konut teslimlerinin hızlandırılmasını" istediğini söyledi.

Bu nedenle, yeni ihaleleri yavaşlatıp inşaatlara hız verdiklerini bildiren Bayraktar, "Geçmişteki işleri bitirip, yeni bir başlangıç yapmayı planlıyoruz" dedi.
"AKP'nin seçim başarısında TOKİ'nin rolü olduğu" yorumlarına da işaret eden Bayraktar, "Sayın Başbakan, seçimlerin ertesi günü beni arayarak, çalışmalarımla ilgili değerlendirmeler yaptı. Sayın Başbakan, konutların daha hızlı sürede teslim edilmesini isterken, konut sahibi olmanın kolaylaştırılması gerektiğini vurguladı" dedi.

Bayraktar, bu değerlendirmelerden yola çıkarak, yeni bir çalışma programı hazırlayacaklarını belirterek, şunları söyledi:

"Uyguladığımız projeler ile inşaat sektörüne bir canlılık geldi ve her kesime yönelik konut arzı arttı. Bir taraftan özel sektörün de katkısıyla lüks konutlar üretilirken, bir taraftan, dar gelirli, yoksul vatandaş 250-300 YTL taksitlerle konut edinme fırsatına kavuştu."

Yoksul vatandaşlar için yapılan projelerde, konut sayısının 10 katına varan başvuru geldiğini hatırlatan Bayraktar şöyle konuştu:

"Bu, vatandaşın, konut edinme konusundaki umudunu gösteriyor. Yani, (ben TOKİ'den ev alabilirim, kurada çıkarsam konut sahibi olabilirim) diye düşünüyor. Yeni dönemde de bu beklentileri dikkate alarak, vatandaşın konut umudunu sürdürmeye devam edeceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-konut-teslimatini-hizlandiracak_55464.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!