Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Dedemli'ye Yeni Yerleşke
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ Konutları Meclis Denetiminde

Başkanlığını AKP Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya'nın, üyeliklerini ise AKP Muş Milletvekili Seracattin Karayağız ile MHP Aydın Milletvekili Recep Taner'in yaptığı alt komisyon, çalışmalarına başladıktan sonra, inşaat mühendisleri odası teknisyenlerinden 5 kişilik bilirkişi heyeti oluşturdu. Bilirkişi heyeti, TOKİ'nin Örencik ile

Cumhuriyet Portal
TOKİ Konutları Meclis Denetiminde

Hak sahiplerinden gelen şikayetleri araştırmak için TBMM Dilekçe Komisyonu bünyesinde kurulan alt komisyon, TOKİ'nin Gölbaşı Örencik'te yaptırdığı ve birçok hak sahibinin de oturduğu konutlarda incelemelerde bulundu. Geçen yılın sonunda evlerine taşınmaya başlayan vatandaşların yol, su, elektrik, doğalgaz ve altyapıyla ilgili birçok sorunla karşılaşmaları üzerine şikayette bulundukları Dilekçe Komisyonunda oluşturulan alt komisyon, sorunların giderilmesi için ilgili tarafları dinledi ve gerekli yazışmaları yaptı.

Başkanlığını AKP Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya'nın, üyeliklerini ise AKP Muş Milletvekili Seracattin Karayağız ile MHP Aydın Milletvekili Recep Taner'in yaptığı alt komisyon, çalışmalarına başladıktan sonra, inşaat mühendisleri odası teknisyenlerinden 5 kişilik bilirkişi heyeti oluşturdu. Bilirkişi heyeti, TOKİ'nin Örencik ile Yenimahalle'deki konutlarını teknik incelemeye tabi tuttu. Heyet, konutlarda tespit ettiği eksiklikleri rapor halinde alt komisyona sunacak.

"Memnuniyetin üst seviyelerine çıkartılması"

Öksüzkaya, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, TOKİ'nin ülke çapında 400 binin üzerinde konut yaptığını belirterek, ''Bizim TOKİ'den istediğimiz ufak tefek şikayetler de olsa insanların memnuniyetlerinin üst seviyelere çıkartılması açısından biraz daha duyarlı olmalarıdır'' dedi.

Ahmet Öksüzkaya, müteahhit firmaların yaptığı konutlarda bazı eksiklikler olabileceğini, bu eksikliklerin de site yönetimleri aracılığıyla bir yıl içinde tamamlanmaya çalışıldığını kaydetti. Alt komisyonun, konutlardaki eksikliklerin giderilmesi için vatandaşların ulaşamadıkları kurumlar arasında koordinasyon sağladığını ifade eden Öksüzkaya, ''Sorunları giderme açısından bizim bir yaptırım gücümüz oluyor'' dedi.

Kesin teslimler bu ay içerisinde

İncelemeleri sırasında alt komisyona bilgi veren TOKİ Uygulama Şube Müdürü Ertuğrul Kurt, Örencik'te 5 bin üzerinde konut yapmayı planladıklarını söyledi. Teslim edilen 2 bin 700 konutun yaklaşık 2 bininde oturulduğunu belirten Kurt, evlerin teslimi sırasında bazı sıkıntılar olduğunu, ancak bu sıkıntıları zamanla giderdiklerini ve halen de gidermeye devam ettiklerini kaydetti. Kurt, konutların kesin teslimlerinin bu ay içerisinde yapılacağını bildirdi.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-konutlari-meclis-denetiminde_80878.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!