Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Tema Park için İhaleye Çıktı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul Halkalı'da tema parkı yapımını öngördüğü araziyi, satışa çıkarıyor. TOKİ'den edinilen bilgiye göre, Halkalı Atakent'teki toplam 1 milyon 429 bin metrekarelik arazi, 20 Ekim'de saat 14.00'te, idare merkezinde yapılacak ihale ile "arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü" ile satılacak. Arazinin 1 milyon 241

CNN Türk
TOKİ Tema Park için İhaleye Çıktı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul Halkalı'da tema parkı yapımını öngördüğü araziyi, satışa çıkarıyor. TOKİ'den edinilen bilgiye göre, Halkalı Atakent'teki toplam 1 milyon 429 bin metrekarelik arazi, 20 Ekim'de saat 14.00'te, idare merkezinde yapılacak ihale ile "arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü" ile satılacak. Arazinin 1 milyon 241 bin metre karelik bölümüne doğa ve eğlence parkı yapılacak.

Verilen bilgiye göre, arazinin doğa ve eğlence parkı alanı olarak ayrılan bölümü dışındaki alanlara, lüks konut ve iş merkezleri yapılacak. İhale yerli veyabancı inşaat firmalarına, bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşları ile yapacakları ortak girişime açık olacak. Ana teması "su parkı" olarak belirlenen doğa parkında, egzotik bir orman kurulması da planlanıyor. Kurulacak doğa parkının, İstanbul'daki en büyük yeşil alanlardan biri olacağı vurgulanıyor.

TOKİ, ilk aşamada Ankara'da tema park yapımı için Ballıkuyumcu'daki 3,8 milyon metrekarelik alanı satışa çıkarmış, ancak ihaleye firmalar ilgi göstermemişti.

TOKİ Başkanı Bayraktar, Ankara'daki tema park arazisine alıcı çıkmaması üzerine yaptığı açıklamada, "ABD'de yaptığı temaslarda, firmaların İstanbul Halkalı'da tema park yapımı işine büyük ilgi gösterdiğini, bu nedenle İstanbul'daki projeye öncelik verdiklerini" söylemişti.

Halkalı'daki arazinin çok kıymetli olduğunu, buradan TOKİ'nin para kazanacağını anlatan Bayraktar, "Ben aslında Ankara'ya öncelik veriyordum. Ama müşteriler İstanbul'daki projeye daha fazla ilgi gösterdi. Halkalı'da 25 bin konut yapıyorum, konutların iyi paraya satılması için değişik projeler uygulamam lazım" demişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-tema-park-icin-ihaleye-cikti_63826.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!