Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Temapark Alanını Satışa Çıkarıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara'da asgari satış bedeli toplam 500 milyon YTL olan 95 parça araziyi açık artırma ile satışa çıkardı.

Hürriyet Gazetesi
TOKİ Temapark Alanını Satışa Çıkarıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara'da asgari satış bedeli toplam 500 milyon YTL olan 95 parça araziyi açık artırma ile satışa çıkardı.

Eskidji Gayrimenkul tarafından 7 Ağustos'ta düzenlenecek açık artırma ile satılacak araziler arasında, 3.8 milyon metrekarelik 'Temapark' alanı da bulunuyor.  Temapark yapımı için ayrılan Ballıkuyumcu'daki 3 milyon 818,7 bin metrekarelik arsa, "Temapark yapımı şartıyla" asgari 143 milyon 369 bin YTL bedel ile satışa sunulacak. Etap harici inşaat emsali 0,70 olarak belirlenen arsada, yaklaşık 2 milyon 673 bin 122 metrekarelik alanda inşaat yapılabilecek.

Hollywood'un büyük film şirketlerinden ve dünyanın sayılı eğlence parkı sahiplerinden olan Paramount Pictures, 3 yıl önce, Ankara'da dev bir eğlence parkı kurmak için TOKİ'ye yatırım teklifi getirmişti. Şirketin halen bu yatırımla ilgilendiği, arazinin satış ihalesine de katılmasının beklendiği belirtiliyor.

Satış 7 Ağustos'ta

TOKİ'nin 20 bin konutluk proje geliştirdiği Eskişehir Yolundaki Aşağı Yurtçu-Ballıkuyumcu mevkiinde 3 milyon metrekarelik alanda kurulması öngörülen tema parkının yatırım tutarının yaklaşık 1 milyar dolar olması planlanıyordu. TOKİ, aynı açık artırmada, Ballıkuyumcu'daki 1 milyon 35,9 bin metrekarelik ticari rekreasyon alanını da, 189,4 milyon YTL asgari bedel ile satışa çıkarıyor. Satışa çıkarılan gayrimenkullerin büyük bölümünü toplu konut alanları oluştururken, Hazine'den TOKİ'ye verilen Keçiören'deki 14 parça arazi de bu ihalede satılacak. İdare, 7 Ağustos'taki açık artırmada, bölgedeki 4,5 milyon metrekarelik alanı satmaya çalışacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-temapark-alanini-satisa-cikariyor_62896.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!