Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ ve GAP İnşaat İddiaları Reddetti

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Üsküdar-Burhaniye'deki arsa satışı ihalesiyle ilgili iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti. İhaleyi kazanan Çalık Holding bünyesindeki GAP İnşaat da "Yöneltilen iddialar kesinlikle gerçek dışı ve asılsızdır'' dedi.

Hürriyet Gazetesi
TOKİ ve GAP İnşaat İddiaları Reddetti

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Üsküdar-Burhaniye'deki arsa satışı ihalesiyle ilgili iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti. İhaleyi kazanan Çalık Holding bünyesindeki GAP İnşaat da "Yöneltilen iddialar kesinlikle gerçek dışı ve asılsızdır'' dedi.

TOKİ'den, bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerdeki iddialarla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, iddiaların gerçek dışı olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi: ''Haberlere konu olan söz konusu arsada ihale sonrası herhangi bir imar tadilatı yapılmamıştır. Yapılan, ihaleden önce Büyükşehir Belediye Meclisinden geçirilen imar planının prosedür uygulamasıdır. Üçüncü ve son ihaleye tek firmanın katıldığı iddiaları doğru değildir. İhaleye 7 firma katılmış, en uygun ve en yüksek teklif veren, ihaleyi kazanmıştır. Yayınlanan haberlerde belirtildiği gibi dördüncü ihale kesinlikle söz konusu değildir.''

GAP İnşaat da açıklama yaptı

GAP İnşaat'tan yapılan yazılı açıklamada, ''Son zamanlarda bazı basın yayın organlarında, TOKİ tarafından ihaleye çıkarılan Üsküdar Burhaniye arazisiyle ilgili olarak gerçek dışı haberlerin yer aldığı'' belirtildi.

''Emlak GYO A.Ş tarafından Üsküdar Burhaniye Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı amacıyla açılan ihaleyi kazanan Çalık Holding bünyesindeki GAP İnşaat'a yöneltilen iddiaların kesinlikle gerçek dışı ve asılsız olduğu'' ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: ''Tamamen şeffaf bir ihale olarak sonlanan sürecin seyri aşağıdaki gibi gerçekleşmiştir; Üsküdar Burhaniye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ile ilgili 7 şirketin katılımıyla gerçekleşen bu şeffaf ihale sonucunda şirketimiz, en yüksek teklifi veren firma sıfatıyla ihaleyi kazanmıştır. İddiaların aksine, aslı yukarıdaki gibi gerçekleşen ihale sürecinin tamamlanmasıyla GAP İnşaat, Emlak GYO ile yapmış olduğu 22.08.2007 tarihli sözleşme ile bütünüyle Emlak GYO tarafından talep edilerek belirlenmiş plan notları doğrultusunda mezkur projeyi hayata geçirecektir. Bu çerçevede, gerçeği yansıtmayan iddiaların hedefi yapılan GAP İnşaat'ın sorumluluğu, 'yüklenici' sıfatıyla projeyi hayata geçirmektir. Yüklenici firma olarak GAP İnşaat'ın, projeyle ilgili kamu kurumlarından gerekli izinleri alan ve ihaleyi gerçekleştiren Emlak GYO tarafından öngörülen imar planlarına herhangi bir müdahalesi söz konusu değildir. Şirketimizin manevi şahsiyetine açık ve haksız bir saldırı niteliğindeki bu tarz haberleri ve yorumları kesin bir dille reddediyoruz."


http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-ve-gap-insaat-iddialari-reddetti_62143.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!