Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Yabancılar İçin Villa Kentler Yapacak

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın 2006'da gündeme getirdiği yabancılara mülk satışında "İspanya modeli", TOKİ aracılığıyla hayata geçiriliyor. TOKİ, Unakıtan'ın isteğiyle Çanakkale'den Mersin'e kadar olan sahil bandı ve kaplıcaların bulunduğu yörelerde, yabancılar için villa kentler ve tatil köyleri kuracak.

Dunya Gazetesi
TOKİ Yabancılar İçin Villa Kentler Yapacak

aliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın 2006'da gündeme getirdiği yabancılara mülk satışında "İspanya modeli", TOKİ aracılığıyla hayata geçiriliyor. TOKİ, Unakıtan'ın isteğiyle Çanakkale'den Mersin'e kadar olan sahil bandı ve kaplıcaların bulunduğu yörelerde, yabancılar için villa kentler ve tatil köyleri kuracak.

Yabancılar için 'hasılat paylaşımı' yolu ile yaptırılacak bu yerlerin içinde sağlık birimleri, spor alanları, yaşlılar için huzurevi gibi sosyal tesisler de yer alacak. Aynı şekilde golf turizmine yönelik, çevrelerinde golf sahaları bulunan özel villa kentler de inşa edilerek, yabancılara satılacak. Maliye Bakanlığı ile TOKİ arasında, söz konusu projeye ilişkin bir protokol imzalanacak. Çalışmaları devam eden proje kapsamında Hazine arazileri belirlenecek ve bu araziler TOKİ'ye devredilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-yabancilar-icin-villa-kentler-yapacak_58815.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!