Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'den Doğuya Olimpik Havuzlu Üniversiteler

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki illere üniversite projelerini uygulamaya koyuyor. Üniversitelerde olimpik havuz, atletizm pisti ve futbol sahası yer alacak.

yapi.com.tr
TOKİ'den Doğuya Olimpik Havuzlu Üniversiteler

Zaman Gazetesi’nin haberine göre TOKİ, Hakkari'ye 62 sınıftan oluşan 6 bin 536 kişilik merkezi derslik binalarını da içeren tam donanımlı bir üniversite kampüsü inşa edecek. Kampüs alanında derslik binaları, lojman, yemekhane ve kafeterya inşa edilecek. Hakkari Üniversitesi'nin ihalesi, TOKİ'nin Ankara Bilkent'te bulunan merkez binasında 25 Mart'ta saat 14.30'da gerçekleştirilecek.Kampüste, 400 öğrenci kapasiteli yemekhane ve 140 kişilik akademisyen yemekhanesi bulunacak. Ayrıca kampüs içinde 20 adet 3+1, 64 adet 2+1 ve 20 adet 1+1 olmak üzere 104 lojman inşa edilecek.

Diğer üniversiteler ise şöyle;

TOKİ, Şırnak Üniversitesi ile imzalanan protokol çerçevesinde bünyesinde olimpik yüzme havuzu da bulunacak yerleşke inşa edecek. Projenin ön yeterlilik ihalesinin ikinci oturumu 20 Mart 2013 Çarşamba günü gerçekleştirilecek. TOKİ, proje kapsamında, Şırnak Üniversitesi'ne eğitim binası, kültür merkezi, kütüphane, kafeterya, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, rektörlük konutu ve 25 adet rektörlük lojmanı inşa edecek.

TOKİ, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki illerin yanı sıra Kırşehir'de bulunan Ahi Evran Üniversitesi'nin ihtiyacı olan binaları da yapacak. Bu kapsamda üniversiteye, rektörlük binası, yabancı diller yüksekokulu ve olimpik atletizm pistli futbol sahası inşa edilecek.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-doguya-olimpik-havuzlu-universiteler_105879.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!