Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'den Harita Mühendislerine İlginç Mektup

Harita Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından 6 Mart'ta İstanbul'da düzenlenen "TOKİ Gerçeği" konulu panel, TOKİ'de rahatsızlık yarattı. TOKİ'nin panelden duyduğu rahatsızlık Harita Mühendisleri Odası'na gönderdiği yazı ile ortaya çıkarken, yazıda ilginç ifadelere yer verildi.

Referans Gazetesi
TOKİ'den Harita Mühendislerine İlginç Mektup

Harita Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından 6 Mart'ta İstanbul'da düzenlenen "TOKİ Gerçeği" konulu panel, TOKİ'de rahatsızlık yarattı. TOKİ'nin panelden duyduğu rahatsızlık Harita Mühendisleri Odası'na gönderdiği yazı ile ortaya çıkarken, yazıda ilginç ifadelere yer verildi. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar imzasıyla 27 Mart'ta Harita Mühendisleri Odası ve İstanbul Şube'sine gönderilen yazıda, panelistlerin TOKİ'ye yönelttiği eleştirilerin dikkate alındığı ifade edildi.

Mektubun devamında ise Prof. Dr. Cevat Geray, Mimarlar Odası eski genel başkanı Oktay Ekinci gibi isimlerin katıldığı panel için Harita Mühendisleri Odası'ndan, "Panelden herhangi bir sonuç raporu çıkartılarak yayınlanmaması, panelin kitaplaştırılmaması ya da kitaplaştırılacaksa TOKİ tarafından hazırlanacak metnin tamamının kitapta yer alması" talep edildi. Mektupta, söz konusu panelde, TOKİ'nin yapısı ve amaçlarıyla örtüşmeyen ithamlarda bulunulduğu ve yapıcı eleştiriler getirilmediği de öne sürüldü.

CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz ise TOKİ'nin yazısını Meclis gündemine taşıyarak Başbakan Tayyip Erdoğan'a, "Gücünü Anayasadan alan, kamu kurumu niteliğinde demokratik bir meslek örgütü olan kuruma, bu içerikte yazı yazılmasının, direktifler verilmesinin yasal dayanağı nedir? Bu tür yaklaşımlarla ve sindirme girişimleriyle bir meslek odasının anayasal görevini yapması engellenmiş olunmamakta mıdır?" diye sordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-harita-muhendislerine-ilginc-mektup_68143.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!