Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ’den ‘Şartsız’ Lüks Konut Satışı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), orta ve ortanın üstü gelir grubuna yönelik yaptığı İstanbul-Halkalı, Ankara-Turkuaz Vadisi ve Adapazarı-Ayçiçeği Vadisi projelerindeki toplam bin 850 konutu, şartsız satışa çıkarıyor.

NTV
TOKİ’den ‘Şartsız’ Lüks Konut Satışı

br/> Bu yıl daha önce de açık satışa çıkarılan konutların fiyatı, önceki satış fiyatlarına göre ortalama yüzde 7 artırıldı. Satışlarda, peşin ödeme halinde, fiyatlarda yüzde 25 indirim uygulanacak. Satışlara Ziraat Bankası aracılık edecek ve peşin alımlarda, aylık yüzde 1.55 faiz ile kredi kullandıracak. Banka, piyasada faiz oranlarında indirim olması halinde, faizi yeniden değerlendirecek. Konut satışlarında başvurular 18 Ekim’de başlayacak, 22 Aralık’a kadar devam edecek. Konut bedellerinin yüzde 20’sinin ödenmesi halinde, 48 ay vade uygulanacak. Konut bedelinin yüzde 30’unun ödenmesi halinde ise fiyatlarda yüzde 10 indirim yapılıp 60 ay vade, yüzde 40’ının ödenmesi halinde de yüzde 15 indirim yapılıp 72 ay vade uygulanacak.

Ankara-Turkuaz Vadisi konutlarında, yüzde 40 peşinat ödenmesi halinde, fiyatlarda yüzde 15 indirim yanında, vade 96 kaya kadar uzatılacak. Bu proje kapsamında, Mayıs-Haziran yapılan
açık satışa, ekonomideki dalgalanmanın etkisiyle fazla başvuru olmamıştı.
Ankara-Eskişehir yolu üzerinde uygulanan projede açık satışa çıkarılan 4 bin 426 lüks konuta 450 civarında başvuru gelirken, kamu kurumlarından gelen örgütlü talep sahipleri de fiyatları yüksek bulup, sosyal projeleri bekleyeceklerini bildirmişti.

İstanbul-Halkalı’da açık satışa sunulan 771 konutun fiyatı 101,1-332,9 bin YTL, Ankara Turkuaz Vadisi’nde satışa sunulan 792 konutun fiyatı 83,3-235,1 bin YTL, Adapazarı-Ayçiçeği Vadisi’nde satışa çıkarılan 287 konutun fiyatları 74,5-186,5 bin YTL arasında değişiyor.

Açık satışlarda, konut sahibi olmama, daha önce TOKİ’den konut kredisi kullanmamış olma gibi şartlar aranmıyor. Başvuru önceliğine göre konut seçiliyor. TOKİ’nin, birçok ilde 9 binden fazla konut için daha önce başlattığı açık satışlar ise devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-sartsiz-luks-konut-satisi_48998.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!