Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Dedemli'ye Yeni Yerleşke
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ'den Satılık Konut

Toplu Konut İdaresi, Ankara Yapracık Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde, 439 konutu satışa çıkardı. Eskişehir Yolu üzerinde 9 bin 226 konutluk yeni bir yaşam alanı kuran idare, 439 konutu, 59 bin 207 liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkardı. Yapımına başlanan konutlardan 7 bininin satışını 48 kurum aracılığıyla gerçekleştiren TOKİ, 439 konutu

Gazete Habertürk
TOKİ'den Satılık Konut

Toplu Konut İdaresi, Ankara Yapracık Toplu Konut Uygulaması çerçevesinde, 439 konutu satışa çıkardı. Eskişehir Yolu üzerinde 9 bin 226 konutluk yeni bir yaşam alanı kuran idare, 439 konutu, 59 bin 207 liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkardı. Yapımına başlanan konutlardan 7 bininin satışını 48 kurum aracılığıyla gerçekleştiren TOKİ, 439 konutu Ziraat Bankası aracılığı ile satacak.       

Başvurular, 16 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında kabul edilecek. Konutlar, 10 bin lira ile 40 bin lira arasında değişen 7 ayrı peşinat seçeneği ile satışa çıkarılacak ve kalan borç 120 aya bölünecek. 

Üç kategoride başvurulacak

Yapracık konutları için başvurular, ''Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri'', ''İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs ve Vatani Hizmet Gazileri'' ile ''Diğer Konut Alıcı Adayları'' olmak üzere üç ayrı kategoride kabul edilecek. Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri'ne kuraya girmeden konut alma hakkı tanınırken, ''İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs Ve Vatani Hizmet Gazilerine'' 3 adet kontenjan ayrılacak.       

Kuralar 24 Eylül'de çekilecek

Konut alıcılarının belirlenmesi için 24 Eylül'de noter huzurunda ''Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası'' çekilecek. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacak. Konut satın almak için başvuruda bulunanlardan, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce TOKİ'den konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimler kategorisi dışında kalanlar, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir başvuru yapılabilecek.  

İki bin liraya başvuru

Şartları tutanlar, Ziraat Bankası'na 2 bin lira başvuru bedeli yatıracak. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabilecek. Satışa sunulan konutların fiyatları ve satış şartları hakkında detaylı bilgi, Ziraat Bankası şubelerinden ve TOKİ'nin (www.toki.gov.tr) internet adresinden alınabilecek.

ETİKETLER: gayrimenkul kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-satilik-konut_81754.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!