Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'nin de Gözü Zincirlikuyu'da

Uyguladığı gelir paylaşımı projeleriyle arazilerin değerinin en az dört-beş kat artmasını sağlayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), gözünü, özelleştirme kapsamında satışa çıkarılacak Karayolları Genel Müdürlüğünün İstanbul-Zincirlikuyu'daki bölge müdürlüğü arazisine dikti.

Radikal Gazetesiyguladığı gelir paylaşımı projeleriyle arazilerin değerinin en az dört-beş kat artmasını sağlayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), gözünü, özelleştirme kapsamında satışa çıkarılacak Karayolları Genel Müdürlüğünün İstanbul-Zincirlikuyu'daki bölge müdürlüğü arazisine dikti. TOKİ, Başbakanlık, Bayındırlık ve İskân ile Maliye bakanlıklarına birer yazı göndererek, 'kanun gereği, Hazine, belediye, özel idare ve Vakıflar Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki arazi ve arsaların satış muamelesine tevessül etmeden önce İdarenin görüşünün alınmasının gerektiğini' bildirdi. İdare, 'köylerdeki araziler dahil, her metrekare arazinin satışı konusunda kendisine bilgi verilmesi gerektiğini' vurguladı.

Maliye Bakanlığı'ndan daha önce 'konut yapımı amacıyla tahsis edilen Hazine arazilerinin üçncü şahıslara satılmaması' konusunda uyarı yazısı alan TOKİ, bu sefer, Başbakanlık, Maliye ile Bayındırlık bakanlıklarına birer yazı göndererek, Hazine arazilerinin değerlendirilmesi konusunda TOKİ'ye kanunla verilen yetkileri hatırlattı.

¥azıda, şöyle devam edildi: 'İdaremizce yürütülen Gecekondu Dönüşüm, Sosyal ve Alt Gelir Grubu Konut Projeleri ile Tarım Köy Projeleri'nin yapılabilmesi ve devam edebilmesi amacıyla, 2007 itibarıyla tüm il ve ilçe merkezleriyle bunlara bağlı köylerdeki satışa konu Maliye'ye ait tüm taşınmaz malların yüzölçümlerine bakılmaksızın, idaremizden görüş istenmesini arz ederim.'

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-de-gozu-zincirlikuyuda_50862.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!