Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'nin Lüks Konutlarına İlgi Yoğun

Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) Ankara, İstanbul ve Adapazarı'nda açık satışa çıkardığı lüks konutların 238'i, ilk gün müşteri buldu.

Dünya Gazetesioplu Konut İdaresinin (TOKİ) Ankara, İstanbul ve Adapazarı'nda açık satışa çıkardığı lüks konutların 238'i, ilk gün müşteri buldu.

TOKİ'den verilen bilgiye göre, 29 Ocak'ta açık satışa sunulan, Ankara-Turkuaz Vadisi'ndeki 486 konuttan 155'i, İstanbul-Halkalı'daki 424 konuttan 79'u, Adapazarı-Ayçiçeği Vadisi'ndeki 212 konuttan 4'ü ilk gün satıldı. İdare, konutların satış fiyatını, geçen yıl aralık ayındaki satış fiyatlarına göre yüzde 1.9-4.9 arasında artırmıştı.

Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla 28 Şubat'a kadar satışı yapılacak Turkuaz Vadisi'ndeki konutların satış fiyatı 87 bin 421-239 bin 836 YTL, İstanbul-Halkalı'daki konutların fiyatı 106 bin 111-345 bin 139 YTL, Adapazarı Ayçiçeği Vadisi'ndeki konutların fiyatı da 78 bin 199-195 bin 625 YTL arasında değişiyor. Konutlar, peşin veya 96 aya kadar varan vadelerle satılıyor.

Kültür varlıklarının korunması kredisi için 25 başvuru geldi
Diğer taraftan, TOKİ'nin tescilli taşınmaz kültür varlıklarının bakımı, onarımı ve restorasyonu için açtığı krediden yararlanmak için 25 yeni başvuru geldi.

Açıklamaya göre, tescilli kültür varlıklarının korunması amacıyla verilen krediden yararlanmak için 18 Aralık 2006'dan itibaren başlayan başvuru süresi, 26 Ocak'ta sona erdi.

Bu sürede 25 başvuru gelirken, başvurulara ilişkin değerlendirme sürüyor.

TOKİ'nin, kültürel varlıkların korunması amacıyla kredi kullandırmak için geçen yılın 19 Haziran-28 Temmuz tarihleri arasında başvuru toplamış, gelen 55 projeden 33'üne kredi tahsis edilmişti. Gelen yoğun talep üzerine, geçen yıl ikinci kez kredi programı başlatmıştı.

Tarihi kent dokularının sağlıklaştırılması ve yöresel mimarinin korunması amacıyla, 75 bin YTL'ye kadar, yıllık yüzde 4 faiz ile 10 yıl vadeli kredi kullandırılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-luks-konutlarina-ilgi-yogun_51308.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!