Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'nin Ucuz Konutunda İhale Süreci Hızlandırıldı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yoksul kesim için yapılacak ve 100 YTL başlangıç taksiti ile satılacak 45 metrekarelik konut projesini, ihale aşamasından başlayarak hızlandırdı. Programın son ihalesi olan Mamak’taki bin 260 konutun, 5 Mart’ta planlanan ihalesi, 11 Şubat’a çekildi. Daha önce Mart ayına kadar 5 ilde 4 bin 112 konut için ihaleleri ilan

Hürriyet Gazetesi
1 TOKİ'nin Ucuz Konutunda İhale Süreci Hızlandırıldı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yoksul kesim için yapılacak ve 100 YTL başlangıç taksiti ile satılacak 45 metrekarelik konut projesini, ihale aşamasından başlayarak hızlandırdı.Programın son ihalesi olan Mamak’taki bin 260 konutun, 5 Mart’ta planlanan ihalesi, 11 Şubat’a çekildi. Daha önce Mart ayına kadar 5 ilde 4 bin 112 konut için ihaleleri ilan eden TOKİ, "görülen lüzum üzerine", ihale tarihlerini 1 ay öne çekerek, il sayısını 11’e, konut sayısını da 9 bin 174’e çıkardı.

TOKİ, yoksula konut projesi kapsamında Ankara, Van, Diyarbakır, Mersin ve Bursa’da, toplam 4 bin 112 konut için ihaleye çıkarken, ilki 2 Şubat’tan başlamak üzere, 5 Mart’a kadar bir takvim açıkladı. Buna göre, ilk ihale Bursa-Kestel’de 420 konut için 2 Şubat’ta, takvim içindeki son ihale de Ankara Mamak’ta bin 260 konut için 5 Mart’ta yapılacaktı.

Ancak idare, ihale sürecini hızlandırma kararı aldı. İhaleler Ocak ayında başlayacak ve bazı günler iki ihale birden yapılacak. Buna göre, "yoksula konut" projesi kapsamında ilk ihale 5 Ocak’ta, Batman Merkez Tilmerç’te 672 konut için gerçekleştirilecek. Bursa-Kestel’de yapılacak 420, Sakarya-Adapazarı Korucuk’ta yapılacak 496 konut için teklifler ise 4 Şubat’ta alınacak.

Mersin Tarsus’taki 480 konut, Eskişehir Aşağısöğütönü’ndeki 928 konut için ihaleler 5 Şubat’ta, Erzurum Kazım Karabekir’deki 724 konut ile Adana Yüreğir-Akkuyu’daki bin 206 konutun ihalesi 10 Şubat’ta, Ankara Mamak’taki bin 260 konut ile Van Merkez Kevenli’deki 800 konutun ihalesi 11 Şubat’ta, Diyarbakır Üçkuyular’daki bin 152 konut ile Konya Meram’daki bin 36 konutun ihalesi ise 13 Şubat’ta yapılacak. İhale kapsamında, konutlarla birlikte, çamaşırhane, televizyon salonu, muayene odası gibi sosyal tesisler de yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-ucuz-konutunda-ihale-sureci-hizlandirildi_65010.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Ben de Konya'dan TOKİ evlerine yazılmak istiyorum fakat şartlarını bilmiyorum. Eşimden ayrı iki çocuğuma bakmakla yükümlüyüm. Fakire TOKİ dediğiniz şartlar ne? Acaba öğrenebilir miyim? Bilgilerinize arz ederim. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!