Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Topbaş İddialı: Yüzde 50’yi Geçerim

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, seçimler için anket yaptırmadığını ancak sokakların nabzını ölçtüğünü belirterek, “Zannediyorum yüzde 50’leri geçer. Sokaktaki İnsanların o bakışlarında, sempatilerinde ve tavırlarında insan bunu hissediyor” dedi.

Radikal Gazetesi
Topbaş İddialı: Yüzde 50’yi Geçerim

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, seçimler için anket yaptırmadığını ancak sokakların nabzını ölçtüğünü belirterek, “Zannediyorum yüzde 50’leri geçer. Sokaktaki İnsanların o bakışlarında, sempatilerinde ve tavırlarında insan bunu hissediyor” dedi.

Gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Kadir Topbaş, İstanbulluların metrobüsü beğendiğini belirterek, “Bu bir sosyalleşme. Halkın her katmanı, işçisi, memuru, öğrencisi, işadamı, işkadını, bir araya geliyor. Çok ciddi anlamda bir ekonomik tasaruf sağlıyoruz. Yeni bir çalışma yapıyoruz. Yürüyen merdivenleriyle üste platform yapmak suretiyle yukarıda turnikelerden geçilecek. Gişeler yukarıda olacak. Mevcut durakları değiştiriyoruz. Diğerlerinde de merdiven genişlikleri, özürlüler ve yaşlılar için yürüyen merdivenler yapılacak” dedi.
Önceki günkü tören sırasında açılan ‘Son Osmanlı Padişahı 1. Recep Tayip Erdoğan’  pankartıyla ilgili bir soru üzerine de Kadir Topbaş şunları söyledi:

Başbakan’ın tahtı

“İnsanların kendilerince birtakım duygularını ifade tarzıdır. Ama tabii ki bu tarz da çok esprili değil. Ama kendince böyle bir espri, gönlünde böyle bir yer tutmuş olabilir o kişi. Padişahlık dönemi bitti, artık demokratik bir süreçte yaşıyoruz. Burada halkın oylarıyla insanlar yönetimde bulunuyor. Sayın Başbakan zaten gönüllerde taht kurmuş. Baştan bugüne kadar bakarsanız birtakım yönetim evrelerinden geçtik ve demokrasiye ulaştık. ‘Ben yaptım, oldu’ dönemleri artık bitti.”

Topbaş, “Seçimde yüzde kaç oy öngörüyorsunuz” sorusuna şu yanıtı verdi: “Ciddi bir oran herhalde. Geçen dönemin üstüne çıkar. Zannediyorum yüzde 50’leri geçer. Öyle tahmin ediyorum. Anket yaptırmıyorum ama insanlarla olan temasımda yıllarca siyasette bulunmuş birisi olarak bunu hissediyorum. İnsanların o bakışlarında, sempatilerinde ve tavırlarında insan bunu hissediyor.”

Laf üretiyorlar

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Kadir Topbaş, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’a dair projelerini açıklaması konusunda da “O henüz projelerini açıklayacak. Biz projelerimizi hayata geçirdik. İşlerimizi bitirmeye devam ediyoruz. İş yapıyoruz, birileri laf üretiyor. Aramızdaki fark bu. Onlar daha açıklayacak. ‘Yapacağız’ diyecekler. Cek cakla konuşacaklar. Bizler yaptık, bitirdik, devam ediyoruz. Bizim işlerimiz zaten ortada” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/topbas-iddiali-yuzde-50yi-gecerim_67177.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!