Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Topbaş: 'İstanbul Gelecek Yılın Suyunu Kullanıyor'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yazın su kesintisi yapılıp yapılmayacağını konuşmanın erken olduğunu belirterek, "Biz şu anda gelecek yılın rezervlerini kullanıyoruz" dedi.

Milliyet Gazetesi
Topbaş: 'İstanbul Gelecek Yılın Suyunu Kullanıyor'

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yazın su kesintisi yapılıp yapılmayacağını konuşmanın erken olduğunu belirterek, "Biz şu anda gelecek yılın rezervlerini kullanıyoruz" dedi.

2006'nın mart ayında yüzde 98.35 olan İstanbul'daki barajlardaki doluluk oranı bu yıl yüzde 53'e düştü. İstanbul'da düzenlenen "Organik Tarımda Yeni Ufuklara Doğru" konferansından sonra soruları yanıtlayan Topbaş, yağış olmaması durumunda nelerin olabileceğine dair şimdiden bir şey söylemek istemediğini vurguladı. Topbaş, şöyle devam etti:

"Hele bir yazı bulalım. Yazı geçecek kaynağımız var ama inşallah bahar ayı itibariyle yağışları alırız. Umudumuz var. Biz şu anda gelecek yılın rezervlerini kullanıyoruz. Bu, gelecek yıl için önemli. Barajlarımız ve kaynaklarımız bir sonraki yıla rezerv olarak girmekteydi. Ama diğer taraftan diğer arayışları da tedarik ediyoruz. Arzumuz ve hedefimiz İstanbul'a bir su sıkıntısı hissettirmemek. Ama İstanbulluların da birazcık bonkör davranmadan suyu dikkatli kullanmalarını, enerji ve doğalgazı dikkatli kullanmalarını öneriyorum. Çünkü dünya bir ekolojik kıyametin eşiğinde."

Deniz suyundan içme suyu elde etmek konusunda Enerji Bakanı ile görüştüklerini açıklayan Başkan Topbaş bunun maliyeti biraz yüksek bir kaynak olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/topbas-istanbul-gelecek-yilin-suyunu-kullaniyor_52806.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!