Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Topbaş Türk Dünyası Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı'na Katılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Dünyası Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı’na katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün (23 Mayıs) Kazakistan’a gitti. Kurultay’a ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de beraberindeki heyet ile katılıyor.

ibb.gov.tr
Topbaş Türk Dünyası Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı'na Katılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Dünyası Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı’na katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün (23 Mayıs) Kazakistan’a gitti. Kurultay’a ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de beraberindeki heyet ile katılıyor.

Başkan Kadir Topbaş ve beraberindeki heyet dün sabah saat 11.00’de, Atatürk Havalimanı’ndan Kazakistan’ın Şimkent Havalimanı’na hareket etti. Heyet, aynı gün Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in vereceği akşam yemeğine katıldı.

Başkan Topbaş, 25 Mayıs Salı günü başlayacak olan Türk Dünyası Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı’nda, “2010 İstanbul Kültür Başkenti” başlıklı bir konuşma yapacak.

Kurultayda, protokol konuşmaları kapsamında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Devlet Bakanı Faruk Çelik’in yanısıra Astana Valisi İmangali Tasmagambetov, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Nihat Zeybekçi, Türksoy Genel Sekreteri Düsen Keseinov, Kurultay Yürütme Kurulu Başkanı İlyas Demirci, Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de birer konuşma yapacak.

Başkan Kadir Topbaş ve beraberindeki heyet, 26 Mayıs Çarşamba günü sabah saatlerinde İstanbul’a dönecek.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/topbas-turk-dunyasi-mimarlik-ve-sehircilik-kurultayina-katilacak_79628.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!