Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Topbaş Yatırımcıları İstanbul’a Çekmeye Gitti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 20 bine yakın gayrimenkul, yatırımcı, finansör ve proje sahibinin yer alacağı MIPIM fuarına katılma

Zamanstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 20 bine yakın gayrimenkul, yatırımcı, finansör ve proje sahibinin yer alacağı MIPIM fuarına katılmak üzere Fransa’ya gitti.

Fransa’ya hareketinden önce Atatürk Hava Limanı’nda basın mensuplarının, şehri etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava ile ilgili sorularını cevaplandıran Topbaş, “Meteorolojinin verdiği bilgiye göre, kentteki kar yağışından kaynaklanan ciddi bir problem yok.” dedi. Yağışın sulu kar şeklinde olduğunu ifade eden Topbaş, “Mevsim yağışları bizim için önemli, barajlar için olumlu. Çok şükür barajlarımız 2005 yılı itibarıyla hiçbir problem olmayacak seviyeyi geçti. Hatta bundan sonraki yağışlar 2006 yılı için rezerv oluyor. Bu sevindirici.” diye konuştu.

Topbaş, Fransa'ya, Cannes kentinde düzenlenen MIPIM fuarı için gittiğini anlatarak, İstanbul'un ilk kez bu fuara birtakım projelerle katıldığını söyledi. Fuarın, yatırımcıları ülkelere ve kentlere çekmek için organize edilen geniş anlamlı bir görüşme platformu niteliğinde olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Biz de İstanbul'un değişik noktalarında vizyon projeleri niteliğinde birtakım tasarımları takdim etmek suretiyle, İstanbul'a yatırım çekmeyi hedefliyoruz. Burada da daha farklı bir platforma çıkmış olacağız. Buraya dünyanın her yerinden gelen kentlerin birtakım vizyon projeleri var. Bunları görmek ve dünyada neler olup bittiğini izlemek açısından bizim için önemli. İnsanlar, ülkeleri, kentleri nasıl yarıştırıyorlar, neler var, mimar gözüyle bakmak benim için önemli.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şehircilik Atölyesi (İŞAT)’nde üretilen projeler ile MIPIM’da 800 metrekarelik standla temsil edilecek. Büyükşehir Belediyesi, MIPIM ve benzeri platformlardan azami ölçüde yararlanarak önümüzdeki 5 yıl içinde 25 milyar dolarlık yatırım çekmeyi hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/topbas-yatirimcilari-istanbula-cekmeye-gitti_23805.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!