Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü'nün Perdeleri Elvin Tekstil'den

Elvin Tekstil, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü’nün camları için özel bir koleksiyon hazırladı. Topkapı Sarayı’nın Mecidiye Köşkü için özel bir tasarım hazırlayan Elvin Tekstil, Köşk’ün klasik havasına uyan renkleri ve kumaşları tercih etti.

yapi.com.tr
Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü'nün Perdeleri Elvin Tekstil'den

Elvin Tekstil, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde Topkapı Sarayı Mecidiye Köşkü’nün camları için özel bir koleksiyon hazırladı. Topkapı Sarayı’nın Mecidiye Köşkü için özel bir tasarım hazırlayan Elvin Tekstil, Köşk’ün klasik havasına uyan renkleri ve kumaşları tercih etti.
 
Elvin Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve tasarımcı Canan Sönmez Canik liderliğindeki Elvin Tekstil tasarım ekibi, Topkapı Sarayı’nın atmosferinden ve ruhundan esinlenerek, geleneksel Osmanlı motiflerinden aldıkları ilhamla kendi özgün tasarımlarını yarattı. Mecidiye Köşkü’nün camlarında, altın rengi ve yağ rengi taftalar ve sim iplikli organze tüller kullanıldı.

Elvin Tekstil tarafından hazırlanan perdeler köşke uyum sağlayarak, uygun aydınlatma ile birlikte mekânın görüntüsünü daha da güzelleştirip zenginleştirirken, bunun yanında işlevsel açıdan da yarar sağladı.

Elvin Tekstil

1982 yılında ihracat yapmaya başlayan Elvin Tekstil, bugün üretiminin yüzde 80’ini Avrupa ülkeleri, Ortadoğu, Uzakdoğu ve ABD’ye ihraç ediyor. Firma, Dubai'deki birçok lüks bina, ABD'de Las Vegas ve birçok kentte otelleri ve residance'ları, Hong Kong üzerinden Çin'deki otel ve konutları, Japonya'daki konutları, birçok devlet Başkanı'nın saraylarını süsleyen dekoratif perdeler üretiyor. 2008'de bir Türk firması olarak ilk defa prestijli tasarım ödüllerinden olan 'RED DOT'u aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/topkapi-sarayi-mecidiye-koskunun-perdeleri-elvin-tekstilden_65764.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!