Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Toplu Konut Üretiminde ODTÜ - TOKİ İşbirliği

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Konut üretiminde, maliyeti düşürecek, insan yaşamını daha kaliteli hale getirecek standartlara ve yaklaşımlara ihtiyacımız var" dedi.

Yeni Şafak Gazetesioplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Konut üretiminde, maliyeti düşürecek, insan yaşamını daha kaliteli hale getirecek standartlara ve yaklaşımlara ihtiyacımız var" dedi. TOKİ, konut alanlarında yeni planlama ve tasarım değerleri geliştirilmesi için Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile işbirliği yapıyor. Bu kapsamda, konut planlama ve tasarım konusundaki değişik bakış açılarını değerlendirmek üzere, ODTÜ Mimarlık Araştırma Tasarım Planlama Uygulama Merkezi (MATPUM) ile bugün bir çalıştay gerçekleştirildi.

"Toplu Konut Alanlarında Planlama ve Tasarım Değerleri Geliştirme Çalıştayı", konut üretimi ve şehirleşmede sorunların tespiti ve strateji geliştirilmesi amacıyla, TOKİ, ODTÜ-MATPUM proje yönetim grubu ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından uzmanları bir araya getirdi. TOKİ Başkanı Bayraktar, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, idarenin şimdiye kadar 12 kenti kuracak sayıda konut ürettiğine dikkati çekerken, "Çalıştayda, kentler ve kent parçacıkları kurarken nelere dikkat edeceğimiz konusunda beyin fırtınası yapacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toplu-konut-uretiminde-odtu---toki-isbirligi_58532.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!