Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Toplu Taşımada Elektronik Sistem

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, toplu taşımada elektronik sisteme geçiyor. EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, "Toplu Taşıma Elektronik Ücret Toplama ve Akıllı Durak Sistemi"ni hayata geçirmek üzere ihaleye çıktıklarını belirtti. Sistemin üç ayaktan oluştuğunu ifade eden Ulu, bunun ilk ayağını ise "Akıllı Bilet" uygulamasının

CNN Türk
Toplu Taşımada Elektronik Sistem

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, toplu taşımada elektronik sisteme geçiyor. EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, "Toplu Taşıma Elektronik Ücret Toplama ve Akıllı Durak Sistemi"ni hayata geçirmek üzere ihaleye çıktıklarını belirtti. Sistemin üç ayaktan oluştuğunu ifade eden Ulu, bunun ilk ayağını ise "Akıllı Bilet" uygulamasının oluşturduğunu söyledi.

Akıllı bilet adını verdikleri manyetik, uzaktan algılanabilen kartlar sayesinde, yolcunun şu anda 9 saniye olan biniş süresinin 3 saniyeye ineceğini ifade eden Ulu, bir bankayla yapılacak anlaşma çerçevesinde, vatandaşların kredi kartıyla EGO otobüslerinde biniş ücretini ödeme imkanına kavuşacaklarını anlattı. Ulu, ayrıca bu sistemle otobüslerdeki yolcu sayılarını görebileceklerini ve ihtiyaç duyulan hatlara otobüs transferi yapabileceklerini kaydetti.

Uygulamanın ikinci ayağını oluşturan "Akıllı Durak" sistemi çerçevesinde Kızılay'da 100 durağa elektronik ekran yerleştirileceğini bildiren Ulu, Ankaralıların duraklarda hangi numaralı otobüsün ne zaman geleceğini görebileceklerini söyledi. Ulu, "Araç Takip Sistemi" kapsamında ise merkezden otobüslerin takibinin yapılabileceğini, aynı hattaki otobüsler arasındaki mesafenin korunabileceğini ve duraklarda otobüs ve yolcu yığılmasının önüne geçileceğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toplu-tasimada-elektronik-sistem_64169.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!