Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Toplu Taşımaya Yönlendiren En İyi Toplu Ulaşım Modeli' Metrobüs

Uluslararası Toplu Taşıma Birliği (UITP) tarafından Dubai’de düzenlenen 59. Dünya Toplu Taşıma Kongresi’nde, Metrobüs projesi ile toplu taşımanın özendirilmesi ve artırılmasına yaptığı katkı nedeniyle İETT’ye bölgesel alanda Modal Shift (Toplu Taşımaya Yönlendiren En İyi Toplu Ulaşım Modeli) ödülü verildi.

yapi.com.tr
'Toplu Taşımaya Yönlendiren En İyi Toplu Ulaşım Modeli' Metrobüs

İETT, metrobüs projesiyle 'Toplu Taşımaya Yönlendiren En İyi Toplu Ulaşım Modeli' olması nedeniyle Uluslararası Toplu Taşıma Birliği (UITP) tarafından ödüllendirildi. UITP tarafından Dubai’de düzenlenen 59. Dünya Toplu Taşıma Kongresi’nde, Metrobüs projesiyle toplu taşımanın özendirilmesi ve artırılmasına yaptığı katkı nedeniyle İETT’ye bölgesel alanda Modal Shift (Toplu Taşımaya Yönlendiren En İyi Toplu Ulaşım Modeli) ödülü verildi. 

43 ülkeden 155 projenin katıldığı yarışmayı 'metrobüs projesi'yle kazanan İETT’nin ödülü, UITP Genel Sekreteri Hans Rat tarafından İETT İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı’ya takdim edildi. Hans Rat, UITP’nin 2025 yılına kadar toplu taşıma kullanımının iki katına çıkarılmasını hedeflediğini, ancak İstanbul’da şimdiden bunun gerçekleştirilmiş olmasının da gurur verici olduğunu ifade etti.

Kongre’de ayrıca Hayri Baraçlı, 'hızla büyüyen bir ekonomide toplu taşımacılığın rolü' konulu çalıştayda metrobüs projesini, projenin İstanbul halkına kazandırdıklarını ve çevreye olan katkılarını anlattı.  Dr. Baraçlı, İETT’nin bilgi teknolojisi uygulamaları kapsamında İstanbul’da uygulanan bilet entegrasyon sisteminin hayata geçirildiğini ve tüm toplu taşıma araçlarında bu sistemin kullanıldığını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toplu-tasimaya-yonlendiren-en-iyi-toplu-ulasim-modeli-metrobus_86828.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!