Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Toplu Ulaşımda Hedef Hızlı, Konforlu ve Ekonomik Erişim

TRANSİST 2010 - Ulusal Toplu Ulaşım Sempozyum ve Sergisi’nin açılışında konuşan İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, Türkiye nüfusunun yüzde 76’sının kentlerde yaşadığını belirtti ve “Özel araç kullanımını azaltarak toplu taşımayı teşvik için hızlı, konforlu ve ekonomik erişim imkanı sunmaya çalışıyoruz” dedi. Baraçlı, bu yıl ilki düzenlenen Toplu

ibb.gov.tr
Toplu Ulaşımda Hedef Hızlı, Konforlu ve Ekonomik Erişim

TRANSİST 2010 - Ulusal Toplu Ulaşım Sempozyum ve Sergisi’nin açılışında konuşan İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, Türkiye nüfusunun yüzde 76’sının kentlerde yaşadığını belirtti ve “Özel araç kullanımını azaltarak toplu taşımayı teşvik için hızlı, konforlu ve ekonomik erişim imkanı sunmaya çalışıyoruz” dedi. Baraçlı, bu yıl ilki düzenlenen Toplu Ulaşım Haftası’nda toplu taşımı İstanbul’da tartışmaya açmak istediklerini söyledi.

Daha yaşanabilir kentler için toplumun her kesiminin işin içine dahil edilmesi gerektiğini vurgulayan Baraçlı, “140 yıllık bir geçmişe sahip olan İETT böyle bir sempozyuma öncülük etmekten gurur duyuyor. Toplu taşımacılık sistemini şehrin ana omurgası haline getirmek ve şehir dokusunun ayrılmaz bir parçası kılmak, daha yaşanabilir kentler inşa etmenin olmazsa olmazıdır. Nitekim metrobüs projesinin İstanbullulardan yoğun ilgi görmesi ve en çok kullanılan hat olması; diğer ulaşım türlerinden daha hızlı, daha konforlu ve daha ekonomik erişim imkanı sunmasıyla mümkün olmuştur” diye konuştu.

Ulusal Toplu Taşımacılar Birliği kurulacak

Ulusal Toplu Taşımacılar Birliği’nin kurulmasının sempozyumun önemli amaçlarından biri olduğuna dikkat çeken Baraçlı, “Toplu ulaşımın geliştirilmesinde önemli olan mevzuat, çevre, işletme, akıllı sistemler, engellilerin erişimi gibi ana başlıkların tartışılacağı sempozyuma destek veren ve katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Hayri Baraçlı, açılış konuşmasının ardından Hakkı Tok, Harun Maden ve Mustafa Ilıcalı ile birlikte Ulaşım Teknolojileri, Araçları, Ürünleri ve Sistemleri Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

ETİKETLER: kent ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/toplu-ulasimda-hedef-hizli-konforlu-ve-ekonomik-erisim_84160.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!