Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Toprak Libadiye'yi Emaar'a Satıp Borcunu Ödedi

Libadiye'deki arsasını Emaar'a 402.7 milyon dolara satan Halis Toprak TMSF ile 'erken borç ödeme' anlaşması yaptı. Toprak TMSF'ye 418 milyon dolar verip rahatladı.

Radikal Gazetesi
Toprak Libadiye'yi Emaar'a Satıp Borcunu Ödedi

ibadiye'deki 73 bin 571 metrekarelik arazisini KDV dahil 402.7 milyon dolara Dubai sermayeli Emaar Properties'e satan Toprak Grubu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile erken ödeme anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre erken ödeme nedeniyle grubun toplam borcundan yüzde 35 indirim yapıldı. Halis Toprak borcun 363 milyon dolarlık bölümünü Libadiye arsası satışından gelen parayla ödedi. Paranın 28 milyon dolarlık bölümüne de arsa üzerinde ipoteği bulunanlarca el kondu.
Toprak, Carlton Oteli arsasından elde ettiği paranın 55 milyon dolarlık bölümünü de TMSF'ye verince borcun önemli bölümü kapanmış oldu. Borcun 78 milyon dolarlık kalan kısmı ise aylık taksitler halinde ödenerek en geç 15 Nisan 2013 tarihinde bitirilecek.

Emaar'ın ikinci adımı
Yeni araziyle ilgili olarak Emaar International Bölge Direktörü Dr. Nader Mohammed şu açıklamayı yaptı:
"Türkiye, Emaar için yükselmekte olan çok önemli bir pazar. Türkiye'de geliştireceğimiz farklı projelerle önemli atılımlar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Satın aldığımız yeni arazi, Türkiye'de gerçekleştireceğimiz uzun soluklu ve güçlü yatırımlar için itici bir adım olacak. Ayrıca dünya çapında yürüttüğümüz projelerimizle paralel olarak, gayrimenkul yatırımında yüksek katma değerli projeleri Türk insanıyla buluşturma fırsatı yakalayacağız."

Emaar Türkiye İcra Kurulu Başkanı Ozan Balaban da, "Satın aldığımız arazi, İstanbul'un merkezi bölgelerinden birinde ve Emaar'ın en önemli yetkinliği olan çok amaçlı projeler geliştirmek için ideal bir bölge. Bu yatırım ayrıca, İstanbul ve Türkiye'ye gerek ekonomik, gerek sosyo-kültürel anlamda değer katacak.

'En iyi hedefliyoruz'
Emaar Türkiye, Büyükçekmece'deaki Toskana Vadisi Evleri Projesiyle Türk gayrimenkul piyasasına yeni bir soluk getirmiş ve güçlü bir konuma yerleşmiş durumda. 700 milyon dolar yatırım bedeliyle gerçekleşen proje Türkiye için öncü bir proje konumunda. Yeni arazimizde geliştireceğimiz projede de en iyiyi hedefleyeceğiz" dedi.
Türkiye'nin en büyük mücevher ihracatçılarından ve Emaar Türkiye'nin ortağı Atasay Kuyumculuk'un İcra Kurulu Başkanı Cihan Kamer ise, "Emaar Türkiye, master planlı yerleşim alanları oluşturarak Türk gayrimenkul sektöründe yeni bir hareket yaratıyor.

Söz konusu arazi anlaşmamız, Türk halkının kaliteli konut ve aynı zamanda içerisinde geniş sosyal olanakları da barındıran nitelikte projelerimiz için önemli bir adım " dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toprak-libadiyeyi-emaara-satip-borcunu-odedi_59582.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!