Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Toprak’ın Beykoz’daki Yalı Arsası da Satışta

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Halis Toprak’ın Beykoz Paşabahçe’de yer alan 7 bin 634 metrekarelik yalı arsasını 40 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkardı. Tahir Paşa Yalısı olarak bilinen gayrimenkulün ihalesi 25 Şubat 2009 günü saat 10.27’de TMSF Binası’nda yapılacak.

Milliyet GazetesiTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Halis Toprak’ın Beykoz Paşabahçe’de yer alan 7 bin 634 metrekarelik yalı arsasını 40 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkardı. Tahir Paşa Yalısı olarak bilinen gayrimenkulün ihalesi 25 Şubat 2009 günü saat 10.27’de TMSF Binası’nda yapılacak.

Saip Molla Caddesi üzerinde 19 numarada yer alan arsa, 47.5 metre rıhtım boyuyla Boğaz’ın en uzun rıhtımlı yalılarından biri. Andonaki Yalıları ile Tevfik Paşa Yalısı arasında kalan yalı, 1800 metrekare taban oturumuna sahip. Halis Toprak’ın sahibi olduğu Toprakbank’a 30 Kasım 2001’de el konulmuştu. Bankanın o dönemdeki toplam zararı 879 milyon dolar olarak hesaplanmıştı.

Protokole uymadı

Halis Toprak, bankanın borçlarını ödemek için 30 Eylül 2004 tarihinde TMSF ile protokol imzalayarak, 450 milyon dolar ödemeyi kabul etmişti.  Ancak takvime bağlanan borçlarının ödenmesini aksatınca TMSF, bazı varlıklarını satışa çıkarmıştı. Bu kapsamda Halis Toprak’ın helikopteri 2 milyon dolara, Yeniköy’deki Carlton arazisi 70 milyon liraya, Libadiye arsası 391 milyon dolara satılmıştı. TMSF bu dönemde Toprak’ın fabrikalarını da satılığa çıkarmış, Toprak da Londra’daki malikanesini 50 milyon sterline satmıştı. Satışlar sonucunda yapılan ödemelerle Toprak’ın borcu 130 milyon dolara düştü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toprakin-beykozdaki-yali-arsasi-da-satista_65834.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!