Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Toptancıların Çarşısı için İnşaat Başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul’daki Rami Kışlası’nda 1986’dan bu yana geçici olarak faaliyet gösteren Rami Gıda Toptancıları Hali esnafı için Kayabaşı Batı Resneli bölgesinde modern bir çarşı inşa edecek.

yapi.com.tr
Toptancıların Çarşısı için İnşaat Başlıyor

Yılbaşından sonra inşaatına başlanacak çarşı, iki yıl içinde bitirilecek. TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ’nin Kayabaşı Batı Resneli bölgesinde yapacağı yeni çarşıyla, Rami Kışlası’nda 1986’dan bu yana geçici olarak zor ve sağlıksız koşullarda faaliyetlerini sürdüren gıda toptancılarının yüzünü güldüreceklerini belirtti. Turan, “Rami Gıda Toptancıları esnafını çağdaş ve modern bir çarşıya kavuşturacağız” dedi.

Turan, projenin detayları hakkında şu bilgileri verdi: “Kayabaşı’nda yapacağımız yeni çarşı 320 bin metrekare alanda inşa edilecek. Projemizde 990 toptancı dükkanı, banka, restoran, kafeterya gibi ihtiyaçlar için 120 ticari dükkan, 541 araçlık kapalı, 634 açık, 65 tır olmak üzere toplam 1.240 araçlık otopark, mescit ve sosyal tesisten oluşan bir yerleşke inşa edilecek.”

Projenin iki önemli ayağı olduğunu belirten Turan, şöyle devam etti: “Öncelikle esnafımızın uzun vadede ihtiyacını karşılayacak yeterli miktarda arsa ürettik. Kayabaşı Batı Resneli bölgesinde 320 bin metrekare arsa üzerine esnafın talebine istinaden ihtiyaç ve kullanımına uygun çağdaş ve modern bir çarşı projesi geliştirdik. Projenin ikinci ayağı ise Rami Kışlası’nın tarihsel kimliğinin korunması, yaşatılması, tarihi ve kültürel özelliklerine uygun müze ve kütüphane gibi halkın istifadesine sunulmasının önünün açılmasıdır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/toptancilarin-carsisi-icin-insaat-basliyor_152489.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!