Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Trafiği Rahatlatmak İçin 9.5 Milyon Lira Ödendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Hatay'ı Karabağlar Yeşillik Caddesi'ne bağlayacak 6.5 kilometrelik yeni güzergah için bugüne kadar 9.5 milyon lira kamulaştırma bedeli ödedi.

Yeni Asır Gazetesi
Trafiği Rahatlatmak İçin 9.5 Milyon Lira Ödendi

Trafiği Rahatlatmak İçin 9.5 Milyon Lira Ödendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Hatay'ı Karabağlar Yeşillik Caddesi'ne bağlayacak 6.5 kilometrelik yeni güzergah için bugüne kadar 9.5 milyon lira kamulaştırma bedeli ödedi.Yapılaşması tamamlanmış bölgelerde büyük kamulaştırma maliyetlerini göze alarak kent içi trafiği rahatlatmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda İnönü Caddesi'ni Karabağlar Yeşillik Caddesi'ne bağlayacak yol için şu ana kadar 9 milyon 462 bin lira kamulaştırma bedeli ödedi.

25 metre genişliğinde 6.5 kilometrelik yeni bir güzergah için yapılan kamulaştırma çalışmaları etap etap gerçekleştirilirken, Karabağlar'daki Dostluk Bulvarı'nda yer alan parsellerin kamulaştırma çalışmaları ise tamamlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar toplam 9 bin 518 metrekarelik alanın kamulaştırmasını gerçekleştirdi. Bölgenin trafiğini rahatlatacak ve Hatay'ı Karabağlar'a bağlayacak olan çalışmalar kapsamında toplam 39 bin 519 metrekarelik bir alanda kamulaştırma yapılacağı açıklandı.

İzmir trafiğini rahatlatmak amacıyla, projelerin yatırım bedellerinden çok kamulaştırma parası ödemeyi göze aldıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bunu yapmak zorundayız çünkü yapılaşması tamamlanmış bölgelerde yeni yol ve cadde açmamızın başka olanağı yok" dedi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Açacağımız bu yeni güzergah üzerinden Hatay Caddesi'ni kullanarak Karabağlar-Sarnıç-Gaziemir ve hatta Buca istikametine gidecek vatandaşlarımız yararlanacak. Karabağlar-Sarnıç ve Torbalı istikametinde mobilya ve tekstil başta olmak üzere değişik imalat sektörlerinin faaliyet gösterdiği düşünülürse, yeni yolun sağlayacağı yarar daha da iyi anlaşılır" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/trafigi-rahatlatmak-icin-9-5-milyon-lira-odendi_81947.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!