Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Trafiğin İstanbul'a Faturası 1.5 Milyar $

İstanbul ve çevresindeki trafik yoğunluğuyla ilgili bilgi veren Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, yol standartlarının yüksek olmasına rağmen trafik yoğunluğu nedeniyle İstanbulluların otoyollardan aldıkları hizmet seviyesinin düşük olduğunu söyledi.

Sabah Gazetesistanbul ve çevresindeki trafik yoğunluğuyla ilgili bilgi veren Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, yol standartlarının yüksek olmasına rağmen trafik yoğunluğu nedeniyle İstanbulluların otoyollardan aldıkları hizmet seviyesinin düşük olduğunu söyledi.

Ana arterlerde ortalama 10 saat yoğun trafik yaşandığını belirten Turhan, "Trafiğe bağlı akaryakıt israfı ve işgücü kaybı yıllık 1.5 milyar dolar. Buna insan psikolojisinin bozulması ve çevre kirliliği maliyeti dahil değil" dedi.

Turhan, İstanbulluların trafiğe çıkmaktan korktuğunu, bunun ekonomik canlılığın azalmasına neden olduğunu belirtti. İstanbul trafiğinde özellikle sabah 7.30-10- akşam ise 16.30-20.00 saatleri arası yoğunluk yaşanıyor. Trafik yoğunluğu Kadıköy, Taksim, Eminönü, Beşiktaş ve Boğaz köprülerinde ise tüm gün sürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/trafigin-istanbula-faturasi-1-5-milyar-_56056.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!