Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tralleis’e Belediye Desteği

Aydın Güzelhisar'daki Tralleis (Üçgözler) Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarına Aydın Belediyesi tarafından da desteklenecek. Kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, burada çalışmalara kayıtsız kalmayacaklarını belirtti.

Cumhuriyet Gazetesi
Tralleis’e Belediye Desteği

Aydın Güzelhisar'daki Tralleis (Üçgözler) Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarına Aydın Belediyesi tarafından da desteklenecek. Kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, burada çalışmalara kayıtsız kalmayacaklarını belirtti. Kazı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rafet Dinç’ten çalışmalarla ilgili bilgiler alan Çerçioğlu, “Bu kazılara destek vermeme gibi bir lüksüm yok. Çünkü ben kültür hizmetini severek yapan bir insanım. Tarihi ören yerlerimizi, korumak şartıyla yer yüzüne çıkarmak için belediyenin imkanları doğrultusunda destek vermeye her zaman hazırız” dedi.

Aydın’ı seçim beyannamesinde söz verdikleri gibi turizm kentine dönüştüreceklerini belirten Çerçioğlu, turistleri alışveriş için de kente yönlendireceklerini dile getirerek, “Amacımız toprak altında kalan tarihimizi kısa süreç içerisinde gün ışığına çıkarmak. Bu, şimdiki ve gelecek kuşaklara bırakacağımız en büyük miras olacaktır” diye konuştu.

Kazı Başkanı Dinç, Çerçioğlu’ndan, Tralleis Kazı Evi’nin bahçe düzenlenmesinin yapılmasını, kazı ekibi için servis ve kazıdan çıkan kum ve toprakların atılmasıyla birlikte ekipman talebinde bulundu. Tralleis'in tanınma konusunda bir sorunu olmadığını, ancak kazı alanındaki “arsenal”in (askeri depo) yeterince bilinmediğini dile getiren Dinç, şunları söyledi: “Arsenal başlı başına bir olay. Geçmişin askeri deposu. Bunu çok iyi tanıtmamız gerekli. Bu konuda Çerçioğlu’nun kazılarımızı sahiplenip bizlere yakın destek verme sözü çalışmalarımıza hız katacaktır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/tralleise-belediye-destegi_70738.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!