Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tremco, Ohio ABD’deki Genel Merkez Binasının Yeşil Çatı Uygulamasını Tamamladı

RPM BSG’nin alt kuruluşlarından Tremco illbruck ve Tremco Incorporated; sürdürülebilir yapı teknolojisine ve binalarda enerji performansı verimliliğine verdiği önemi, çevreye duyarlı ürünleri ve sistem odaklı çözümleri ile kendi merkez binasına yapmış olduğu renovasyon çalışması ile kanıtlıyor.

yapi.com.tr
Tremco, Ohio ABD’deki Genel Merkez Binasının Yeşil Çatı Uygulamasını Tamamladı

Tremco Incorporated, kendisine US Green Building Council (USGBC) Konseyi'nden LEED® Gold sertifikasını kazandıracak çok önemli bir projeye imza atarak, Beachwood, Ohio’da bulunan 40 yıllık merkez binası için yaklaşık bir sene önce yeşil çatı renovasyon çalışmalarına başlamıştı. 17 Haziran 2011 tarihinde firmadan yapılan resmi açıklamaya göre, bina çatısının sürdürülebilirlik ve enerji verimliliğine uygun renovasyon çalışmaları tamamlandı.

“Merkez binamızı, gelişimini devam ettiren ve çevreci bir anlayışa entegre olan üstün yapı çözümlerine bağlılığımızla birlikte, enerji tasarruflu, daha az su tüketen, yinelenebilir enerji kaynaklarına ev sahipliği yapan ve işletim maliyetlerini önemli ölçüde minimize eden yüksek teknolojili bir yapıya dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Tremco Yönetim Kurulu Başkanı 'Randy Korach', bina sahiplerine ve yöneticilerine uzun yıllardır sürdürülebilir çözümler sunmalarının avantajlarına değinerek bu gibi projelerin gerçekleştirilebilmesi için tüm müşterilere teşvikte bulunacaklarının altını çizdi.1969-1970 yılları arasında 46 bin metrekare alan üzerine inşa edilen bina detayındaki tek camlı doğramalar, eski tip HVAC Havalandırma Sistemi, koyu renk ve kumlu çatı zemini ve yapıyı enerji verimsiz konumda tutan diğer unsurlar, aynı zamanda konforsuz bir çalışma ortamına da yol açıyordu. Tremco’nun önde gelen liderleri yeni bir tesise taşınılmaktansa, firmanın inşaat endüstrisindeki güçlü konumunu kanıtlaması için mevcut binasını en üst teknolojiler ve çevreye duyarlı sistemler ile yenilemesini uygun gördüler.Binada gerçekleştirilecek renovasyon çalışmasının amaçları şöyle belirlenmişti:

• Birçok RPM BSG ve RPM firmasından farklı çözümler entegre etmek,
• İşletim maliyetlerini önemli ölçüde azaltarak, enerji salınımındaki rakamları düşürmek,
• Bina içindekilerin konforunu arttırmak,
• Karbon salınımını azaltmak,
• Yapılarda gerçekleştirilebilecek en iyi uygulama detaylarını sergilemek,
• LEED Gold Sertifikasını almaya hak kazanmak ve
• Tüm müşteriler ve ziyaretçiler için vitrin bir çalışma ortaya koymak.Bu hedeflerin yerine getirilebilmesi için yararlanılan sistemler;

• Tremco Roofing and Building Maintenance Sistem çözümlerinden 4 farklı sürdürülebilir çatı sistemi
• Enerji ve zaman tasarruflu, aynı zamanda yalıtımlı dış cephe giydirme sistemi
• Yüksek performanslı ve minimum enerji standartlarına uygun çiftcam sistemleri. Tremco Commercial Sealants & Waterproofing Sistem çözümlerinden tedarik edilen çevreci sızdırmazlık malzemeleri, fitiller ve Proglaze® ETA.
• Binanın elektrik masraflarını yüzde 10-12 arasında azaltacak rüzgâr türbini inşaası
• Yaklaşık 60 bin litre kapasiteli su hapsetme sistemi. Bu sistem ile hapsedilen su, şehir kanalizasyonlarına karışmak yerine bina zeminlerinin sulama işlemlerinde değerlendirilmektedir.
• Bir RPM BSG alt kuruluşu olan Increte Systems Dekoratif Beton Sistemleriyle dizayn edilen ve geri dönüşümlü doğal taşlarla desteklenmiş yeni yaya kaldırımları.
• Mekanik, elektrik ve tesisat işleri için yeni bir kontrol sistemi geliştirilmiştir ve merkezi havalandırma sisteminde çeşitli modifikasyonlar yapılarak önemli ölçüde enerji tasarrufu, ayarlanabilir hızda soğutma kuleleri ve yeni döşenen tesisat aksesuarlarıyla içme suyu tasarrufu sağlanmıştır.Bu proseslere ek olarak firma, renovasyon çalışmaları sırasında atık sahalarına herhangi bir gönderim yapmadı ve tüm atıklar enerji üretimi için tekrardan kullanılarak veya yakılarak geri dönüştürüldü. Örneğin çatıdan demonte edilen asfalt, çeşitli maddelerle karıştırılarak otopark inşaasında ara malzeme olarak kullanıldı. Tremco merkez binasında sıfır atık politikası izlendi.

Proje hakkında detaylı bilgi için:

www.TremcoGreenHQ.com
www.facebook.com/TremcoGreenHQ
www.twitter.com/TremcoGreenHQ

Proje tanıtım videosu ve resimler için:

www.youtube.com/TremcoGreenHQ
www.flickr.com/TremcoGreenHQ

ETİKETLER: yeşil firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/tremco-ohio-abddeki-genel-merkez-binasinin-yesil-cati-uygulamasini-tamamladi_88171.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!